سیار: تبعیض بزرگترین نقطه ضعف کمیته داوران فدراسیون فوتبال است

پرویز سیار گفت: یکی از دلایل افت داوری فوتبال ایران در چند سال اخیر تبعیضی است که مسئولان این کمیته میان داوران قائل می شوند. وی ادامه داد: این تبعیض باعث بروز بی انگیزگی در میان داوران ایران شده و بسیار از آنها به آینده کاری خود امیدی ندارند.
کارشناس داوری فوتبال گفت: عنایت در مدیریت کمیته داوران ایران عملکرد ضعیفی داشته است، اما با این وجود او یکی از مدرسان فیفا به حساب می آید و این موضوع برای داوری ایران افتخار است.
* سطح ناظران داوری پایین است
سیار تصریح کرد: یکی از ضعف های بزرگ داوری ایران در طول برگزاری لیگ نهم ناظران آن بود، زیرا این افراد در حد نمره دادن به داوران بزرگ ما نبودند.
وی اظهار داشت: متاسفانه کمیته داوران در چیدمان داوری ها نیز بسیار پر اشتباه عمل کرد و این موضوع صدمات زیادی به لیگ نهم وارد کرد.
وی با اشاره به این که بسیاری از اشتباهات داوری باعث شد تا تیم ها حتی خطر سقوط را هم احساس کنند، گفت:‌ تیم راه آهن بیشترین ضرر را از عملکرد داوران در لیگ نهم دیده است.
* کمیته داوران مقصر اصلی اشتباهات داوری است
سیار خاطر نشان کرد: کمیته داوران در اشتباهات داوری بیشترین سهم را داشت، زیرا این اشتباهات حاصل تصمیم گیری های غلط این کمیته بود.
وی گفت: سعید مظفری زاده، محسن ترکی، علیرضا فغانی و تورج حق وردی بهترین داورانی بودن که در لیگ نهم قضاوت کردند.
وی ادامه داد: بهترین راه برای برطرف کردن اشتباهات داوری برگزاری مداوم کلاس های آموزشی مدرن است.
* جوانگرایی داوران حاصل تلاش های غیاثی است
سیار در خصوص جوانگرایی داوری فوتبال کشورمان گفت: این کار در زمان مدیریت رضا غیاثی آغاز شد و متاسفانه رییس فعلی کمیته داوران این موضوع را به سود خود تمام کرد.
وی خطاب به مسئولان فدراسیون فوتبال گفت: اگر مسئولان این فدراسیون می خواهند مدیریت داوری کشور ارتقا یابد، باید جلوی سفرهای متعدد رییس کمیته داوران گرفته و در غیر این صورت فرد دیگری را جایگزین وی کنند. وی تاکید کرد: اگر عنایت علاقه به مدیریت بر کمیته داوران دارد باید سفرهای خارجی خود را به طور کامل متوقف کند، زیرا این موضوع صدمات زیادی را به داوری کشور وارد کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.