خسروی: نگاه به داوری فوتبال باید حرفه ای شود

علی خسروی گفت: مسئولان فوتبال کشور نگاه حرفه ای به داوری فوتبل ندارند و این مساله باعث افت داوری فوتبال ما شده است.
وی ادامه داد: برای پیشرفت داوری فوتبال باید در تمامی مسایل به خصوص در بحث مالی نگاه های مسئولین تغییر کند.
کارشناس داوری فوتبال ایران گفت: عملکرد داوران ما در سال جاری کمی ضعیف تر از گذشته بود و امیدوارم این مشکل در فصل آینده برطرف شود.
وی تصریح کرد: تیم ها نباید از دست دادن جایگاه های خود را به گردن داوران بیاندازند، زیرا اشتباهات در گاهی اوقات به سود و یا به ضرر آنها بوده است.
وی اظهار داشت: داوری ما رشد خود را متوقف کرده و دلیل این موضوع بی انگیزه شدن داوران کشورمان است.
کارشناس داوری فوتبال ایران گفت: باید فدراسیون فوتبال با برنامه ریزی دقیق انگیزه از دست رفته داوران را به آنها بازگرداند.
وی تصریح کرد: باید حق اسپانسری که برای تبلیغ پیراهن های داوری گرفته می شود را به داوران پرداخت کرد زیرا این موضوع حق طبیعی آنها است.
وی اظهار داشت: متاسفانه حتی محل کمیته داوران ما نیز در حد این جامعه زحمتکش فوتبال نیست و این نشان از بی توجهی مسئولان دارد.
خسروی در خصوص سفرهای زیاد مسعود عنایت رییس کمیته داوران به خارج از کشور گفت: نباید این سفر ها را دلیل عملکرد ضعیف بعضی داوران بدانیم زیرا این دو موضوع ارتباطی به هم ندارند.
وی افزود: متاسفانه بعضی از کارشناسان ما برای ورود به افکار عمومی از داوری و سفر های عنایت انتقاد می کنند که تمامی انتقاد های آنها بی اساس است.
داور پیشکسوت فوتبال ایران گفت: از نکات مثبت داوری ما در طول لیگ نهم جوان شدن این جامعه بود.
وی افزود: تورج حق وردی و محسن قهرمانی به دلیل پیشرفت زیادی که نسبت به گذشته کرده بودند از بهترین داوران ما در لیگ نهم به شمار می آیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.