نصیرزاده: عملکرد کمیته داوران فدراسیون فوتبال قابل قبول بود

کارشناس داوری فوتبال ایران گفت: بر خلاف نظر بسیاری از کارشناسان، عملکرد کمیته داوران فدراسیون فوتبال در لیگ نهم قابل قبول بود.
هوشنگ نصیرزاده روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: به دلیل عملکرد قابل قبول و خوب کمیته داوران فدراسیون فوتبال، این کمیته باید به کار خود همچنان ادامه دهد.
وی ادامه داد: مسئولان کمیته داوران شجاعانه به داوران جوان روی آورده و ترکیب سنی داوران را جوان کردند و چنانچه خطایی هم از سوی برخی داوران مشاهده شده، بهای جوانی آنان بود.
کارشناس داوری فوتبال ایران گفت: در شروع لیگ داوران ما اشتباهات زیادی داشتند اما با گذشت زمان عملکرد آنها بهتر شد.
وی تصریح کرد: تنها نقطه ضعف کمیته داوران در این فصل چیدمان داوران در برخی بازیها بود که همین موضوع باعث وقوع اشتباهات تاثیرگذاری در برخی از مسابقات شد.
وی اظهار داشت: در لیگ نهم رقابتهای فوتبال باشگاههای کشور تیم های راه آهن شهرری، استقلال تهران و تراکتور سازی تبریز بیشترین ضرر را از اشتباهات داوری متحمل شده اما تیم های سپاهان و استیل آذین از اشتباهات داوران بسیار سود بردند.
نصیرزاده از سعید مظفری زاده، تورج حق وردی و یداله جهانبازی به عنوان داورانی که از عملکرد بهتری در این فصل برخوردار بودند، نام برد.
کارشناس داوری فوتبال ایران در خصوص اتهامات مطرح شده به جامعه داوری نیز خاطرنشان کرد: جامعه فوتبال به هیچ عنوان نباید سلامت جامعه داوری را زیر سئوال ببرد زیرا این قشر پاک ترین عضو خانواده فوتبال هستند.
وی افزود: افرادی که به جامعه پاک داوری اتهام می زنند باید بدانند حقوق پرکار ترین داور ما در فصل گذشته در یک سال ۵ میلیون تومان بود که این مبلغ معادل تهیه آب معدنی یک تیم دسته اولی در طول فصل است.
وی ادامه داد: نمی دانم این افراد به چه حقی به جامعه پاک داوری تهمت می زنند و امیدوارم با آنها به شدت برخورد شود.
کارشناس داوری فوتبال ایران گفت: بهتر است این افراد نام متخلفین و تخلفات آنها را بیان کنند تا نظر مردم در خصوص جامعه پاک داوری تغییر نکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.