کامرانی فر : بهتر از دور گروهی قضاوت خواهم کرد

حسن کامرانی فر درباره حضورش در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی اظهار داشت: به عنوان کمک داور اول در یکی از دیدارهای مرحله یک چهارم نهایی انتخاب شده‌ام. قبلا احتمال می‌دادم شاید در یک بازی به عنوان کمک داور ذخیره حضور داشته باشم که خوشبختانه به عنوان کمک داور اول انتخاب شدم.

 وی ادامه داد: خوشحالم به عنوان کمک داور اول انتخاب شدم، اما هنوز از سوی کمیته داوران فیفا اعلام نشده قضاوت کدام دیدار به تیم داوری ما خواهد رسید و مشخص نیست چه زمانی اعلام می‌شود.

 کامرانی فر درباره شرایطش در آفریقای جنوبی گفت: شرایط خوبی دارم و تمام امکانات مهیا است. در دو دیدار اول به نظر خودم و بسیاری از کارشناسان قضاوت خوبی داشتم. جام جهانی تجربه بسیار خوبی است. اگر به من بازی هم برای قضاوت نرسیده بود همین حضور در جام جهانی تجربه خوبی بود.

 وی در پاسخ به این سوال که از زمان حضور در جام جهانی شرایط برای او چه فرقی کرده و چه میزان با جو حاکم بر جام جهانی آشنا شده است، عنوان کرد: اینجا شرایط خیلی فرق می‌کند. بعد از اینکه تیم داوری ما انتخاب شد حدود ۴ ماه است که با هم کار می‌کنیم و قبل از آن تجربه حضور در مسابقات بزرگ را نداشتیم.

 کامرانی فر افزود: شرایط طوری شده که از نظر اعتماد به نفس و وضعیت روحی و روانی خیلی بهتر شده‌ام و فکر می‌کنم اگر به من قضاوت دهند خیلی بهتر از دیدارهای قبل قضاوت خواهم کرد.

 وی درباره شانس حضور داوران ایرانی در رقابت‌های جام جهانی تصریح کرد: مطمئنم در دوره‌های بعد می‌توانیم در رقابت‌ها تیم کامل داوری از ایران داشته باشیم. برای من بسیار سخت است با داورانی که هموطن من نیستند قضاوت کنم. اگر تیم کامل داوری از ایران بود قضاوت راحت‌تر می‌شد و عملکرد بهتری داشتیم. داوران ایرانی این توان را دارند که در بالاترین سطح جهان قضاوت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.