عنایت: عدم ادامه حضور کامرانی‌فر در جام جهانی به داور وسط ارتباط دارد

عنایت: عدم ادامه حضور کامرانی‌فر در جام جهانی به داور وسط ارتباط دارد
مسعود عنایت با اشاره به قضاوت های خوب داوران در جام جهانی اظهار داشت:این داوران از مدت ها قبل برای قضاوت در جام جهانی تعیین شده اند و حدود ۳ سال است که در یک تیم داوری رقابت های مختلف را سوت می زنند اما به هر جهت در عالم داوری اشتباه وجود دارد.
وی افزود: برخی اوقات در برنامه های تلویزیونی،یک کارشناس داوری به نقل از یک سایت غیر رسمی به داوران نمره می دهد و آنها را در رتبه های اول تا سوم اعلام می کند که این اشتباه است.فیفا ناظر داوری دارد که در ورزشگاه نمره و گزارش داوران را می دهند و محرمانه است و هیچکس از آن خبر ندارد.این سایت ها رسمی نیستند و اطلاعات و نمراتشان سندیت ندارد.
عنایت درباره پایان قضاوت کامرانی فر در دیدار های آتی جام جهانی تصریح کرد: در آخرین قضاوت تیم داوری ،خلیل عربستانی و کامرانی فر با توجه به عملکرد خوبی که داور ایرانی داشت در مجموع داور وسط مدیریت خوبی اعمال نکرد و در نهایت شانس تیم داوری آسیایی برای قضاوت در دیدار های آینده کم شد. به نظر من داور در آن صحنه می توانست بازیکن را در بازی شیلی و سوئیس اخراج نکند.با اینکه معتقد بودم تصمیم داور درست نبود اما برخی کارشناسان انگلستانی و مجرب در امر داوری تصمیم داور عربستانی را درست دانستند.
رئیس کمیته داوران ادامه داد: خواه،ناخواه کامرانی فر به داور وسط وصل است و حتی اگر او صدها شاهکار کمک داوری به خرج دهد باز هم همه چیز بستگی به عملکرد داور وسط دارد و کامرانی فر طی روز های آینده به ایران بازمی گردد.به هر جهت در روزهای آینده جام جهانی شانس قضاوت داورانی که ملیت شان در رقابت ها با ملیت تیم های مراحل حذفی یکی نیست افزایش می یابد.
عنایت در پایان درباره قضاوت داوران در رقابت های لیگ یک گفت: برای رقابت های لیگ یک کمیته داوران سعی کرد بهترین داوران را در روزهای پایانی و حساس انتخاب کند تا این رقابت ها به خوبی برگزار شود. در هفته ای که به پایان رسید با توجه به اینکه هنوز گزارش ناظران را ندیده ام اما به نظر می رسد در کل داوران قضاوت قابل قبولی داشته اند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.