نصیرزاده: فیفا در انتخاب داوران جام جهانی ضعیف عمل کرد

هوشنگ نصیرزاده گفت: مقصر اصلی در عملکرد ضعیف داوران حاضر در جام جهانی کمیته داوران فیفاست.
وی ادامه داد: فیفا در انتخاب داوران جام جهانی به رابطه بیش از توانایی توجه کرده است و همانطور که مشاهده می کنیم با وجود اشتباهات عجیب بعضی داوران، آنها هنوز در جام جهانی حضور دارند.
کارشناس داوری فوتبال ایران گفت: متاسفانه به خاطر تصمیمات غلط فیفا سطح داوری ها در نوزدهمین دوره جام جهانی بسیار پایین تر از گذشته است.
وی تصریح کرد: مسئولان کمیته داوران فیفا از کشور اسپانیا هستند، ریاست آن برعهده آنخل ماریا ویلار للونا است و دو نایب رییس او نیز گارسیا آراندا و خسوس هر دو از اسپانیا هستند.
نصیرزاده ادامه داد: همان طور که دیدیدم اوندیانو مالنکو از اسپانیا با تمام اشتباهاتی که در جام جهانی داشت در سه بازی قضاوت کرد و این نشان از توجه ویژه فیفا به داوران اسپانیایی است.
وی اظهار داشت: بدون شک اگر هر داوری اشتباهات او را داشت در همان بازی اول به کشور خود باز می گشت.
نصیرزاده خاطرنشان کرد: این گونه رفتار ها از سوی فیفا در دورهای گذشته جام جهانی نیز دیده می شد.
وی با تمجید از عملکرد حسن کامرانی فر کمک داور ایرانی حاضر در جام جهانی ۲۰۱۰ افریقا جنوبی گفت: در صورتی که این تیم داوری در ادامه مسابقات جام جهانی قضاوت نکنند باید دلیل آن را عدم مدیریت داور عربستانی بدانیم.
وی اظهار داشت: کمک داوران این تیم از بهترین های جام جهانی بودند و به طور حتم اگر داور آنها قوی تر بود، می توانستند در مراحل آینده نیز قضاوت کنند.
نصیرزاده در خصوص گزینه های فیفا برای قضاوت در دیدار فینال گفت: رفتار فیفا تا کنون غیر قابل پیش بینی بوده و نمی توان ادعا کرد داوران شایسته در فینال قضاوت می کنند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.