فنایی: داوران جام جهانی اشتباهات زیادی را به نمایش گذاشته اند

کارشناس داوری فوتبال ایران عملکرد داوران حاضر در جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقا جنوبی را مطلوب ندانست.

محمد فنایی افزود: داوران حاضر در جام جهانی اشتباهات زیادی را از خود به نمایش گذاشته اند و همین موضوع باعث انتقادهای فراوان از عملکرد داوران این مسابقات شده است.

وی ادامه داد: متاسفانه داوران در بعضی از دیدارها به خصوص بازی های روز گذشته که به صورت حذفی هم بودند اشتباهات تاثیرگذاری داشتند.

کارشناس داوری فوتبال گفت: بزرگترین دلیل ضعف داوران در دیدارهای اخیر نداشتن تمرکز است.

وی در خصوص نفوذ روسای اسپانیایی کمیته داوران فیفا در انتخاب داور از این کشور تصریح کرد: صددرصد آنها در این خصوص به داوران کشور خود و حتی اروپایی ها اهمیت بیشتری می دهند.

وی اظهار داشت: این موضوع حتی در زمان حضور من هم در جام جهانی وجود داشت و روسای اروپایی کمیته داوران به آسیایی ها و آفریقایی ها توجه کمتری می کردند.

فنایی در خصوص عملکرد تیم داوری که حسن کامرانی فر در آن حضور دارد، خاطر نشان کرد: متاسفانه خلیل الغمدی داور عربستانی این گروه به دلیل اشتباهات زیادی که داشت مانع از ادامه قضاوت این تیم داوری در جام جهانی شد.

وی ادامه داد: اشتباه کامرانی فر و داور بازی در دیدار مقابل سوئیس نیز باعث بالا رفتن احتمال حذف این تیم داوری از جام جهانی شد.

کارشناس داوری فوتبال گفت: در رتبه بندی فیفا تیم داوری که کامرانی فر در آن قرار دارد از میان ۲۴ تیم در جایگاه بیستم قرار گرفته است.

وی گفت: نمی توان از فیفا به خاطر انتخاب داوران حاضر در جام جهانی انتقاد کرد زیرا توانایی داوری دنیا در حال حاضر همین است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.