بخشی زاده جایگزین مرادی در لیست الیت

مسعود مرادی پس از۱۱ سال حضور مستمر در لیست داوران بین المللی دی ماه سالجاری به سن بازنشستگی خواهد رسید و از فهرست داوران الیت کشورمان خارج خواهد شد. مرادی که از جمله داوران با سابقه فوتبال آسیا به شمار می رود احتمالا پس از بازنشستگی در قضاوت دیدارهای بین المللی از سال۲۰۱۱ به عنوان ناظر و مدرس داوری همکاری خود را با AFC آغاز خواهد کرد.

مسعود عنایت رئیس کمیته داوران با بیان اینکه بخشی زاده گزینه اصلی ما برای قرار گرفتن درلیست داوران الیت AFC است  گفت: قصد داریم برنامه قضاوت های بخشی زاده در لیگ را برای AFC ارسال کنیم تا در صورت کسب نمرات لازم از سوی ناظران کنفدراسیون وی از ۱۱ دی ماه برای حضور در لیست بین المللی به AFC معرفی شود.

رئیس کمیته داوران با اشاره به اینکه مسعود مرادی جزو سرمایه های داوری کشور است و فعلا از وجود وی در قضاوت مسابقات لیگ استفاده خواهیم کرد، اظهار داشت: طبق آئین نامه داخلی، داوران می‌توانند در صورت برخورداری از آمادگی بدنی و پزشکی تا سن ۴۸ سالگی در مسابقات به قضاوت بپردازند و با این شرایط قصد داریم همچنان از مسعود مرادی درقضاوت مسابقات لیگ استفاده کنیم.

عنایت درعین حال تصریح کرد: البته این به خود مسعود مرادی بستگی دارد که پس از بازنشستگی از قضاوت مسابقات بین المللی بخواهد به عنوان ناظر و یا مدرس AFC با کنفدراسیون فوتبال آسیا همکاری کند.

وی با بیان اینکه سعید بخشی‌زاده جایگزینی مناسب برای مسعود مرادی است گفت: بخشی زاده داور۳۷ ساله کشورمان از دو سال گذشته در فهرست داوران بین المللی کشومان قراردارد و در صورتی که بتواند در چند رویداد مهم داخلی و آسیایی از سوی ناظران داوری آسیا نمرات لازم را کسب کند می تواند در فهرست داوران الیت ایران قرار بگیرد.

رئیس کمیته داوران در پایان گفت: با جایگزین شدن بخشی زاده به جای مسعود مرادی، ۶ سهمیه ایران در فهرست داوران الیت آسیا حفظ خواهد شد تا پس از محسن ترکی، سعید مظفری زاده، هدایت ممبینی، علیرضا فغانی و یدالله جهانبازی همچنان ایران و ژاپن دو کشور برتر قاره در داشتن داوران برگزیده و الیت باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.