زدن ضربات از روی نقطه پنالتی

چگونگی اجرا:
۱- داور دروازه ای را که ضربات در آن زده خواهد شد، انتخاب می کند.
۲- داور بوسیله قرعه کشی با سکه مشخص می کند و کاپیتان تیم برنده قرعه، زننده اولین ضربه خواهد بود.
۳- داور اسامی بازیکنانی را که ضربه را می زنند، یادداشت می کند.
۴- طبق شرایط شرح داده شده در زیر، هر تیم پنج ضربه می زند.
۵- ضربه ها به طور متناوب زده می شوند.
۶- اگر قبل از اینکه هر دو تیم، پنج ضربه را بزنند، یکی از تیمها گلهای بیشتری از تیم دیگر، حتی در صورت کامل شدن ضربه ها توسط تیم دیگر، بدست آورده باشد، زدن ضربه ها متوقف خواهد شد.
۷- پس از اینکه هر دو تیم پنج ضربه را زدند، اگر به یک تعداد گل بدست آوردند یا هیچ گلی نزدند، زدن ضربه ها به همین ترتیب ادامه خواهد یافت، تا زمانیکه یکی از تیمها یک گل بیشتر نسبت به دیگری (با زدن ضربه های مساوی) بدست اورده باشد.
۸- در صورتیکه تیمی از حداکثر تعداد تعویض های خود بر طبق مقررات بازیهای تحت این شرایط، استفاده نکرده باشد و دروازه بان در جریان ضربه های پنالتی آسیب ببیند و به همین دلیل قادر به ادامه دروازه بانی نباشد، می تواند با یک نفر دروازه بان ذخیره تعویض گردد.
۹- بجز موارد گفته شده در بالا، تنها بازیکنانی که تا پایان وقت مسابقه و وقت اضافی در زمین بازی حضور دارند، می توانند در زدن ضربات پنالتی شرکت کنند.
۱۰- هر ضربه باید بوسیله یک بازیکن زده شود و یا بازیکن نمی تواند دوبار ضربه پنالتی را بزند، تا کلیه بازیکنان هر کدام یک ضربه پنالتی را زده باشند.
۱۱- هر بازیکن می تواند در هر موقع از زدن ضربات پنالتی، با دروازه بان تعویض شود.
۱۲- تنها بازیکنان واجد شرایط در مسابقه، اجازه دارند در داخل بازی حضور داشته باشند.
۱۳- همه بازیکنان، بجز زننده ضربه پنالتی و دو دروازه بان، مادامی که زدن ضربه جریان دارد، باید در داخل دایره مرکزی قرار گیرند.
۱۴- دروازه بان همدسته زننده ضربه پنالتی، برروی زمین بازی، خارج از محوطه جریمه ای که ضربات در آن دروازه اجرا می شود و روی خط دروازه در محل تقاطع عرض محوطه جریمه با خط دروازه قرار گیرد.
۱۵- مگر اینکه قوانین مربوط به بازی و تصمیمات برد بین المللی بگونه ای دیگر زدن ضربات از روی نقطه پنالتی را مناسب بداند.
۱۶- وقتیکه تیمی مسابقه را با بیشترین تعداد بازیکن نسبت به حریف به اتمام می رساند، آنها باید تعدادشان را تا مساوی شدن با بازیکنان تیم مقابل کاهش دهن و باید نام و شماره بازیکنانی که خارج می شوند را به داورد اطلاع دهند، مسوول اینکار کاپیتان تیم است.
۱۷- قبل از آغاز کردن ضربات پنالتی، داور باید مطمین شود که تنها به تعداد مساوی بازیکنان هر تیم در داخل دایره مرکزی قرار گرفته و فقط آنها هستند که می توانند در زدن پنالتی شرکت کنند.

4 دیدگاه
  1. عاااااااالی بود …..به اموخته هامان افزون شد 😉

  2. قانون ۱۵بیشتر تو ضیح دهید.

  3. سلام، خسته نباشید. در زمان قدیم آیا اینطور نبوده که بازیکنان میتونستن توپی که دروازه بان برگشت داده بود رو دوباره شوت بزنند؟! منظورم پنالتی بعد از صد و بیست دقیقه‌ست.

  4. میشه لطف کنین وبگین وقتی موقع زدن ضربات پنالتی درآخربازی توپ بعداینکه به تیرک برخوردکرده وبه دروازبان بخوردووارددروازه شودآیااین گل قبول میشه یانه

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.