کفاشیان: بهروان هفته آینده رییس می شود

در شرایطی که رییس فدراسیون فوتبال شایعات موجود در مورد برکناری مسعود عنایت از ریاست کمیته داوران را تایید نمی‌کند اما به نظر می‌رسد که داستان تغییر و تحول در کمیته داوران را باید جدی گرفت. حالا که حجم انتقادات از عنایت افزایش زیادی پیدا کرده حرف و حدیث‌هایی در مورد گزینه‌های جانشینی او شنیده می‌شود که جدی‌ترین آنها غلامرضا بهروان نایب رییس کمیته داوران و عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال است: «این بحث جدی است و شاید تا هفته آینده اتفاقاتی بیفتد البته نظر شخصی من این است که عنایت باقی بماند. از خدا می‌خواهم که جایگزین عنایت نشوم چون مهم خدمت به فوتبال است و در همین جایی هم که مشغول به کار هستم خدمت می‌کنم.» بهروان در میان گفته‌هایش سعی می‌کند که از عنایت دفاع کند: «حرف و حدیث در مورد کمیته داوران همیشه زیاد است و فکر می‌کنم اگر از فیفا هم فردی بیاید باز هم این حرف و حدیث‌ها ادامه خواهد داشت. عنایت زحمت خود را می‌کشد و بخشی از انتقاداتی که از او می‌شود از روی بی‌انصافی است. وقتی داوری بد قضاوت می‌کند ناگهان ۵۰ هزار نفر در استادیوم علیه عنایت شعار می‌دهند. رییس کمیته داوران چه کار می‌تواند بکند. البته همه در کار خود اشتباه می‌کنند اما تا جایی که توانسته زحمت خود را کشیده است.»

بهروان البته توصیه‌هایی هم برای عنایت دارد: «او باید ارتباطات خود را با جامعه فوتبال در همه بخش‌ها و همینطور با جامعه داوری بهتر کند. همه ما اعضای یک خانواده هستیم و فشارها نباید باعث شود تا ادبیات ما تحت تاثیر قرار گیرد.»

اصفهانیان: خبری از شایسته‌سالاری نیست
اما برخلاف بهروان که تلاش می‌کند تا حد امکان از عنایت انتقاد نکند، فریدون اصفهانیان شمشیر را برای رییس کمیته داوران از رو بسته: «خیلی‌ها به خاطر عنایت از جامعه داوری کنار گذاشته شدند. رییس کمیته داوران فدراسیون به دلیل سفرهای متعدد به خارج از کشور اشراف کاملی نسبت به وضعیت داوری کشور ندارد. کمیته داوران بالاجبار از داوران شهرستانی استفاده می‌کند وگرنه عنایت و همکارانش نگاه مثبتی به داوران شهرستانی ندارند.» داور پیشکسوت زنجانی – که جزو گزینه‌های جانشینی عنایت است – ادامه می‌دهد: «کمیته داوران به داوران جوان چندان بها نداده و جوانگرایی از زمان نظری و غیاثی صورت گرفته. کمیته داوران نتوانسته شایسته‌سالاری را در برنامه‌های خود بگنجاند اما در حال حاضر که شاهد تغییر و تحول در این کمیته هستیم بهترین فرصت برای اجرای برنامه‌هایی است که به دست فراموشی سپرده شده‌اند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.