عنایت: عملکرد کامرانی فر بهتر از تیم داوری اش بود

مسعود عنایت ضمن بیان این مطلب افزود: کامرانی فر در قضاوت دو دیدارمرحله گروهی مسابقات جام جهانی فراتر از سطح آسیا قضاوت کرد و کمترین اشتباهات را داشت اما حضور در تیم سوم داوری آسیا با قضاوت خلیل القمدی باعث شد عملکرد او نمود چندانی نداشته باشد .عنایت با بیان اینکه درجام جهانی آفریقای جنوبی داور و کمک داور یک تیم مشترک را تشکیل می دهند و عملکرد آنها یک جا ارزیابی می شود، تصریح کرد : با توجه به قضاوت های دو مسابقه قبلی و نمراتی که تیم داوری کامرانی فر بدست آورد مشخص بود که این تیم داوری در دیدارهای حذفی حاضر نخواهد بود.

وی در مورد تصمیم کامرانی فر دراخراج بازیکن سوئیسی در دیدار برابر شیلی تصریح کرد: به اعتقاد من اخراج بازیکن سوئیسی که با کمک کامرانی فر اتفاق افتاد درست نبود و این بازیکن می توانست در این صحنه اخراج نشود.

عنایت اظهار داشت: به اعتقاد من این شاید بزرگترین اشتباه کامرانی فر در قضاوت دو مسابقه جام جهانی بود ولی عملکرد او در دیدار اول بویژه بر روی گل اول تیم مکزیک مقابل فرانسه استثنایی بود.

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال قضاوت های مقتدرانه “راوشان ایرماتوف” داور ازبکستانی را اعتبار تازه برای داوری آسیا عنوان کرد و اظهار داشت: ایرماتوف موفق ترین داورآسیایی جام جهانی است که می تواند حتی دیدارهای حساستری را قضاوت کند.

وی هماهنگی و شناخت کامل سه داور ازبکستانی از یکدیگر را دلیل موفقیت این تیم داوری عنوان کرد و اظهار داشت : تیم داوری ایرماتوف درک متقابلی از یکدیگر دارند و تاکنون هم در قضاوت سه مسابقه مقدماتی بالاترین نمرات داوری را کسب کرده اند و به اعتقاد من این تیم داوری حتی می تواند در دیدارهای نیمه نهایی و فینال درجام جهانی قضاوت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.