رییس کمیته داوران در نشست روسای کمیته داوران استان ها

رییس کمیته داوران فدراسیون فوتبال مطالبی را در جلسه روسای کمیته های داوران استانها مطرح کرد. به گزارش سایت رسمی فدراسیون، عنایت با اشاره به اینکه لیگ برتر جای آزمایش کردن داوران نیست ،گفت:ما در فصل گذشته نامه های زیادی را دریافت می کردیم مبنی بر اینکه برای تیم های مختلف برخی داوران را انتخاب کرده و برخی را انتخاب نکنیم.این درست نیست و کمیته داوران برای انتخاب هرداور مختار است و معیار های خاص خود را دارد.
کمیته داوران برای انتخاب داوران از نظرات هیچ باشگاههی تبعیت نخواهد کرد.
وی در ادامه گفت:داور بین المللی در همه جای دنیا باید هر هفته قضاوت داشته باشد اما در ایران این اتفاق هردو هفته یک بار می افتد که این امر به خاطر حجم بالای داوران بین المللی ماست که از سویی مایه خوشحالی و از سویی باعث می شود که داوران بین المللی هر دو هفته یکبار قضاوت کنند.درانگلستان و در لیگ برتر جزیره ،۲۰ داور بین المللی ۳۸۰ بازی را قضاوت می کنند. در ایران ۳۱ داور بین المللی ۳۰۶ بازی را قضاوت می کنند،که این نسبت می تواند به خوبی بیانگر همه صحبتهای من درباره ترافیک داوران بین المللی باشد.
رییس کمیته داوران ادامه داد:داوران در استانها به هیاتهای استانی فشار می آورند که شما چرا نمی توانید برای ما ابلاغ بگیرید و این در حالی است که ما به داوران جوان میدان داده ایم و آماری که در این زمینه موجود است همه چیز را ثابت می کند.به عنوان مثال ،درهفته ای که به خاطر رقابتهای آسیایی ۱۶ داور بین المللی در ایران نبود ،در یکی از بازیهای استقلال ما به تورج حق وردی قضاوت دادیم که اتفاقا همه هم نگران بودند که قضاوت او خوب نباشد.اما او با سابقه ۵۰ قضاوت لیگ برتری نشان داد که می تواتند از قضاوت در بازیها موفق بیرون آید. وی افزود:برخی از مدیران عامل به ما می گویند تیم ها میلیاردی خرج می کنند و با گذاشتن داوران جوان برای ما،تیم های میلیاردی موش های آزمایشگاهی هستند و برای ما داور بزرگی را بگذارید.وقتی تعداد داوران بالا می رود فاصله بین آنها زیاد می شود.وقتی بخواهیم محدویت اعمال کنیم سهیمه استانها کم می شود.کمیته داوران سعی کرده تعادل معقولی میان داوران و نحوه قضاوت آنها در لیگهای مختلف برقرار کند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.