بهروان: استقلال – استیل آذین، برای ترکی کنار گذاشته شده!

جلسه هفته گذشته مسوولان فدراسیون فوتبال و کمیته داوران با محسن ترکی باعث شد اینطور به نظر برسد که این داور بین‌المللی به قهر خود از عرصه داوری پایان داده و به زودی به میادین بازخواهد گشت. نزدیکان محسن ترکی در آن مقطع تاکید داشتند که به‌رغم برطرف نشدن کدورت‌ها اما او در هفته بیست و سوم و در صورت داشتن ابلاغ برای بازی، سوت به لب خواهد شد. هفته گذشته و پیش از آنکه لیست داوران برای هفته بیست و سوم از سوی کمیته داوران اعلام شود، خبری به دستمان رسید مبنی بر اینکه ابلاغ قضاوت بازی صبای‌قم و استقلال‌اهواز برای محسن ترکی ارسال شده و به نظر می‌رسید این بازی، فرصتی برای آشتی‌کنان و پایان قهر این داور مشهدی خواهد بود.

با اینکه این موضوع صحت داشت و نایب رییس کمیته داوران هم تاکید کرده که قرار بود ترکی این بازی را قضاوت کند اما او به همان دلایل سابق و مثل دفعات گذشته توجهی به ابلاغ کمیته داوران نکرد. غلامرضا بهروان در این خصوص گفته: «محسن ترکی از نظر روحی و روانی برای قضاوت آمادگی نداشت به همین دلیل در این هفته قضاوت نکرد. او را برای قضاوت دیدار استقلال‌اهواز و صبا انتخاب کرده بودیم که حاضر به قضاوت این مسابقه نشد. در جلسه هفته گذشته با ترکی به تفاهم رسیدیم و مشکلی برای بازگشت او به داوری وجود ندارد. او در هفته بیست و چهارم یک دیدار مهم را قضاوت خواهد کرد.»
این صحبت‌های نایب رییس کمیته داوران فدراسیون فوتبال در شرایطی است که از مشهد خبر می‌رسد کدورت‌ها و مشکلات محسن ترکی هنوز برطرف نشده و او به نزدیکان خود گفته با وجود جلسه هفته گذشته اما برای بازگشت به میادین قانع نشده است.
سفر محسن ترکی به یمن
محسن ترکی بعدازظهر دیروز آخرین تمرین خود را پیش از سفر به کشور یمن انجام داد. این داور مشهدی امروز ایران را به مقصد کشور یمن ترک می‌کند تا چهارشنبه هفته جاری بازی یمن مقابل بحرین از سری رقابت‌های جام ملت‌های آسیا را قضاوت کند. ترکی پنجشنبه به ایران بازمی‌گردد و به‌رغم اینکه غلامرضا بهروان با صراحت از قضاوت این داور در هفته بیست و چهارم صحبت کرده اما به نظر می‌رسد با توجه به شرایط فعلی و سفر چند روزه او به یمن، این اتفاق نخواهد افتاد.
استقلال – استیل‌آذین برای ترکی کنار گذاشته شده
غلامرضا بهروان تاکید کرده که ترکی یکی از بازی‌های مهم هفته بیست و چهارم را قضاوت خواهد کرد. در این بین بنا به گفته نزدیکان محسن ترکی و اخباری که از کمیته داوران به بیرون درز کرده این موضوع صحت دارد. طبق برنامه کمیته داوران قرار است بازی حساس استقلال‌تهران و استیل‌آذین که شنبه هفته آینده برگزار می‌شود را محسن ترکی قضاوت کند. این مساله به خود ترکی هم گفته شده و او شفاهاً مخالفتی با این موضوع نکرده است. با تمام این اوصاف باز هم نمی‌توان مطمئن بود که ترکی این هفته به عرصه داوری بازخواهد گشت. ممکن است او به‌رغم آماده‌باش کمیته داوران و ارسال ابلاغ، باز هم قید آشتی را بزند و بر تصمیم خود پافشاری کند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.