عسکری: از توانایی داوران کشور استفاده مطلوب نمیشود

حسین عسکری ناظر داوری دیدار مسابقه فوتبال دو تیم صنعت مس و شاهین پارس جنوبی روز گذشته در حاشیه این بازی در کرمان اظهار داشت: توان و ظرفیت داوران ایرانی بسیار بالاست، اما در هدایت و استفاده از این توانایی موفق نبوده‌ایم. وی خاطرنشان کرد: همین عدم بهره‌برداری از توانایی داوران موجب ایجاد مشکلاتی در قضاوت داوران در مسابقات لیگ شده و با قضاوت اشتباه یک داور تیمی متضرر و تیمی سود می‌برد.
عسکری خاطرنشان کرد: داوران نیز مانند دیگر افراد جامعه فوتبال اشتباهاتی دارند، اما این اشتباهات نباید همیشگی و مداوم باشد و داوران باید همچون بازیکنان، دارای منحنی حرکتی متعادلی باشند، نه اینکه یک هفته عالی سوت بزنند، اما در هفته بعد به بدترین شکل ممکن حتی از اداره قضاوت یک مسابقه بر نیایند.
عسکری وضعیت دستمزد پرداختی فعلی به داوران فوتبال را نسبت به گذشته بهتر ارزیابی کرد و اظهار داشت: اما این دستمزد در مقایسه با مبالغ پرداختی هنگفت به بازیکنان، قابل مقایسه نیست. وی تعداد داوران ایرانی حاضر در لیگ حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای آسیا را شش نفر عنوان کرد و افزود: استفاده از توان داوری در کشور رضایت‌بخش نیست و باید در این زمینه برنامه‌ریزی‌های مطلوبی از سوی مسئولان صورت گیرد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.