افشاریان: آقای کفاشیان اینجا چه خبر است!

خداداد افشاریان از نحوه‌ی برخورد فدراسیون فوتبال با توهین کنندگان به داوری انتقاد کرد.

خداداد افشاریان که به تازگی از داوری خداحافظی کرده است در نشست روسای کمیته داوران هیات‌های فوتبال استان‌ها با اشاره به انتقادهایی که از داوری‌ها مطرح می‌شود، گفت: مطبوعات و رسانه‌ها جو بسیار بدی علیه داوران به وجود آوردند. یک روز می‌گویند داوری‌ها پاک است و یک روز می‌گویند داوری‌های ناپاک است. جالب اینجاست کسانی که این کار را انجام می‌دهند نماینده رسمی فدراسیون فوتبال هستند. مثلا رجبلو بیشترین توهین‌ها را به داوری می‌کند اما می‌بینیم که او به عنوان نماینده فدراسیون انتخاب می‌شود. اگر قرار است این افراد از فدراسیون پول بگیرند باید صادقانه هم کار کنند.
افشاریان افزود: ‌آقای کفاشیان بهترین داور ما مسعود مرادی است. علی کریمی به این داور فحش ناموسی داده است و تنها یک جلسه و آن هم به خاطر کارت قرمزش محروم شده است. بازیکن پشت یقه داور را می‌گیرد و تنها دو میلیون جریمه می‌شود. شیث رضایی و علیرضا حقیقی که با هم دعوا می‌کنند سه جلسه محروم می‌شوند، آقای کفاشیان شما بگویید اینجا چه خبر است. ضمن این که گله دیگری که دارم این است که هرکس به فدراسیون فوتبال نزدیکتر است به عنوان نماینده فدراسیون انتخاب می‌شود.
وی با بیان این که پیش‌بینی‌ام این است که تا چند وقت دیگر جروبحث‌های مالی داوران آغاز می‌شود، گفت: یک مربی مانند قلعه نویی برای قراردادش یک میلیارد تومان می‌گیرد و بعد می‌آید به مسخره می‌گوید چرا به داوران ۳۰۰ هزار تومان می‌دهید. آقای کفاشیان غم تمام وجود مرا گرفته است. من از جوانی در داوری بوده‌ام. اما هیچ لذتی از این کار نبرده‌ام. از شما می‌خواهم با توجه به راهکارهایی که وجود دارد دستمزد داوران را افزایش دهید تا این جهش حقوقی یک دلگرمی برای داوران باشد.
افشاریان ادامه داد: در شهر ما یاسوج من دیده‌ام که به داوران ملی برای قضاوت در یک بازی ۵ هزار تومان دستمزد می‌دهند از شما می‌خواهم رویه یکسانی را برای پرداخت‌های استانی ایجاد کنید. افشاریان با اشاره به مدارس فوتبال گفت: فوتبالی‌ها می‌آیند و از اسمشان برای تاسیس مدرسه فوتبال استفاده می‌کنند و بدون این که خودشان حضور داشته باشند مردم را سرکیسه می‌کنند. من از شما می‌خواهم موافقت خود را برای تشکیل مدارس داوری اعلام کنید تا برای آینده کشور استعدادهایی شکوفا شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.