تاکید دوباره پلاتینی بر حضور پنج داور در مسابقات فوتبال

به گزارش خبرگزاری رویترز، “میشل پلاتینی” در آستانه نشست کمیته اجرایی یوفا در مالتا گفت: داشتن دو جفت چشم بیشتر بهتر است و قطعا به کاهش خطاها کمک می کند. پلاتینی افزود: زیاد در مورد داوری صحبت کرده ایم اما، باید این را هم بدانیم که فوتبال در سال های گذشته تغییرات زیادی کرده است.
من اگر ۲۰ سال پیش در محوطه جریمه خطای هندی انجام می دادم، شاید کسی توجه نمی کرد اما، امروزه وضعیت فرق کرده است چون دوربین های تلویزیونی زیادی مسابقه را به تصویر می کشند و همین موضوع تمامی اشتباهات داوران را در معرض نمایش قرار می دهد.
وی اظهار داشت: اگر به بازی فرانسه مقابل ایرلند در پلی آف جام جهانی ۲۰۱۰ نگاه کنیم، داور صحنه خطای “تیه ری هانری” را ندید. به اعتقاد من بهترین راه برای بهبود داوری، داشتن داوران بیشتر برای کنترل بازی است. این کار عملی تر از این است که به فدراسیون ها بگوییم ۲۰۰ هزار یورو برای دوربین های تلویزیونی بپردازند. شخصا معتقدم عنصر انسانی در داوری بهتر از تکنولوژی است.
در این طرح دو داور اضافی در کنار دو دروازه قرار می گیرند تا به داور وسط در تشخیص شیرجه و خطای بازیکنان در محوطه جریمه و همچنین عبور توپ از خط دروازه کمک کنند.
یوفا حضور آزمایشی پنج داور در مسابقات فصل جاری لیگ اروپا را در دستور کار نشست روزهای پنجشنبه و جمعه کمیته اجرایی خود قرار داده است.
این طرح در صورت موفقیت احتمالا در مارس آینده توسط فیفا نیز تصویب خواهد شد و ظرف یکی دو فصل آینده اجرایی می شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.