عنایت: چهار داور لیگ برتر نامزد حضور در لیست بین المللی

مسعود عنایت ضمن بیان اینکه کمیته داوران فدراسیون فوتبال در نظر دارد یک داور جوان و آینده دار را از بین داوران لیگ برتر به کمیته داوران AFC معرفی کند ، گفت: محسن قهرمانی ، تورج حق وردی ، البرز حاجی پور و رحیم مهرپیشه ۴ گزینه مورد نظر کمیته داوران برای حضور در لیست بین المللی هستند.عنایت تصریح کرد: کمیته داوران اوایل مهرماه امسال باید لیست داوران بین المللی کشورمان را برای سال ۲۰۱۱ به AFC اعلام کند که در نظر داریم بر اساس معدل نظارت، تسلط به زبان انگلیسی و آمادگی جسمانی بهترین گزینه را به AFC معرفی کنیم.

رئیس کمیته داوران درخصوص ویژگی داورانی که نامزد قرارگرفتن درلیست بین المللی هستند، اظهار داشت: محسن قهرمانی  در فصل گذشته با قضاوت دیدارهای حساس و بزرگ عملکرد قابل قبولی داشت ضمن اینکه وی تجربه قضاوت دیدارهای بین المللی را نیز دارد و با کم کردن حدود ۳۰ کیلو وزن به لحاظ بدنی هم در شرایط مطلوبی قرار دارد.

وی اضافه کرد: تورج حق وردی هم یکی از موفق ترین داوران فصل گذشته بود که بیشترین قضاوت را درلیگ برتر، مسابقات دسته اول و جام حذفی داشت و کارنامه خوب و موفقی از خود برجای گذاشت.

عنایت از البرز حاجی پور و رحیم مهرپیشه نیز به عنوان دو داور با آتیه فوتبال کشورمان نام برد و اظهار داشت: این دو داور نیز در سالهای اخیر روند رو به رشدی داشته اند و جزو گزینه های مورد نظر کمیته داوران قراردارند.

وی تصریح کرد : قرارگرفتن این داوران به عملکرد خود آنها در لیگ برتر بستگی دارد و داورانی که بتوانند بهترین نمرات را از ناظران داوری لیگ کسب کنند به AFC معرفی خواهند شد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.