شکایت کمیته داوران فدراسیون از باشگاه صبای قم

نایب رئیس کمیته‌ی داوران فدراسیون فوتبال گفت: اتهام‌های سنگینی به داوران وارد شده و افرادی که این اتهام‌ها را مطرح کرده‌اند باید آن را اثبات کنند.

رضا بهروان در گفت‌وگو با ایسنا ؛ درباره بازی سپاهان و صبا و اظهارات رسول کربکندی علیه داوری این دیدار گفت: فکر می‌کنم فشارهایی که وجود دارد شرایطی ر ا برای دوستان و همکاران ما ایجاد کرد که چنین صحبت‌هایی را مطرح کند. این صحبت‌ها از روی عصبانیت مطرح شده و آنها نمی‌توانند این اتهام‌ها را اثبات کنند و بعدا پشیمان می‌شوند.

وی افزود: ما منکر این نمی‌شویم که داوران ما اشتباه می‌کنند، این طبیعت فوتبال است. متاسفانه بعضی از این اشتباه‌ها هم تاثیرگذار است اما، اینکه بخواهیم بگوییم این اشتباه‌ها عمدی است نه در شان فوتبال است و نه در شان داوری. داوران ما پاک هستند. دوستان ما هم که برای شخص من عزیز و محترم هستند باید آستانه‌ی صبر و تحمل‌شان را بالا ببرند. داوران ما هم باید آنقدر به لحاظ بدن و ذهنی آماده باشند که اشتباه‌های تاثیرگذار نداشته باشند اما این هم دلیلی نیست که بخواهند این چنین اتهام‌های سنگینی را به جامعه داوری وارد کنند.

بهروان با بیان اینکه کسانی که این اتهام‌ها را وارد کرده‌اند، باید ادعای خود را ثابت کنند، گفت: درخواست کمیته داوران این است که این افراد بیایند و اتمام‌شان علیه داوران را اثبات کنند.

من در پاسخ به این سوال که آیا می‌خواهید علیه آنها شکایت کنید؟ گفت: به هر حال باید مستند حرف بزنند. اگر معتقدند فوتبال ما کثیف است باید با دلیل و مدرک ادعایشان را اثبات کنند. نباید با کلی‌گویی مدعی شویم که فوتبال‌مان کثیف است. دوستان اتهامات سنگینی را به داوران وارد کرده‌اند و کمیته داوران درخواست بررسی این اتهامات را دارد.

بهروان افزود: من بازی را ندیده‌ام اما، گزارشی محرمانه ناظر بازی را دریافت کرده‌ام و قرار است فیلم بازی مورد بازبینی قرار بگیرد. مسوولان فدراسیون فوتبال هم به دنبال این هستند که همیشه حق به حق دار برسد. اگر موردی از اشتباه هم وجود داشته باشد جزو طبیعت فوتبال است.

وی با بیان اینکه فضای فوتبال ایران آرام نیست، افزود: این فضای ناآرام استرس زیادی روی داوران ایجاد می‌کند. می‌بینید همین داوران بازی‌های مهم ترو حساس‌تری را در خارج از کشور قضاوت می‌کنند اما، آنقدر در ایران فضا پراسترس است که داوران نمی‌توانند در آرامش داوری کنند. هر از جمله رسانه‌ها باید کمک کنند تا فضای مناسبی برای قضاوت داوران ایجاد شود.

نایب رئیس کمیته‌ی داوران در پاسخ به این سوال که محسن قهرمانی مدعی است صحنه تصادف‌اش توسط “هواداران صبا” به وجود آمده است، گفت: چون قهرمانی در صحنه بوده باید خودش صحبت کند اما براساس اظهارنظر رحیمی مقدم ناظر داوری، پس از پایان بازی هواداران صبا با الفاظ تندی داوران را مورد خطاب قرار دادند. رحیمی مقدم در آن شرایط از نیروی انتظامی خواست داوران را اسکورت کنند که نیروی انتظامی اعلام کرد وظیفه‌ای این چنینی ندارد. براساس آنچه که قهرمانی گفته خودروی سمند تیره رنگی مدام ماشین داوران را تعقیب می‌کرده و در صحنه تصادف خسارت مالی و جانی زیادی برای داوران ایجاد شده است.

بهروان درپاسخ به این سوال که داور داربی کی مشخص می‌شود، گفت: روز دوشنبه و پس از بازگشت عنایت از مالزی و از میان داوران الیت که شامل مسعود مرادی، سعید مظفری زاده، محسن ترکی، هدایت ممبینی، فغانی و جانبازی می‌شود یکی به عنوان داور داربی مشخص می‌شود اما به شخصه معتقدم چون ترکی ۲ بازی گذشته دو تیم را قضاوت کرده شانسی برای حضور در این بازی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.