چهار داور از قضاوت های سطح اول فوتبال آسیا محروم شدند

چهار داور به دلیل عملکرد نامطلوب در تست های آمادگی جسمانی کنفدراسیون فوتبال آسیا از قضاوت در سطح اول این قاره محروم شدند. به گزارش عصر یکشنبه پایگاه اینترنتی کنفدراسیون فوتبال آسیا، این چهار داور در گروه دوم
دوره های الیت( توجیهی برای داوران برگزیده ) این کنفدراسیون هستند که در تست های آمادگی بدنی موفق عمل نکردند.
در پایان این دوره، ۳۲ داور نمرات لازم را بدست آوردند تا در انتظار اخذ ماموریت های جدید در قاره کهن باشند.
کنفدراسیون فوتبال آسیا با تاکید بر آمادگی جسمانی از بهترین داوران آسیا تست های لازم را می گیرد تا مطمئن شود آنها در حال مراقبت از خود هستند و آمادگی قضاوت در شرایط سخت و پرفشار را دارند.
در تست آمادگی جسمانی روز شنبه، ۲۰ داور بیش از میزان لازم دویدند و دو دور بیشتر از ۱۰ دور تعیین شده زدند که در بین آنها سه داور نامزد جام جهانی روشن ایرماتوف ازبک، متیو بریز استرالیایی و یوئیچی نیشیمورا ژاپنی بودند.
یوشیمی اوگاوا مدیر بخش داوری کنفدراسیون با رضایت از وضعیت داوران گفت:” از اغلب تست ها راضی هستیم. این نشان می دهد داوران از خودشان به خوبی مواظبت می کنند.”
وی افزود : داورانی که حذف شده اند نباید نا امید شوند. نمی دانم که مشکل آنها چه بوده است اما ایمان دارم که توانایی لازم را می توانند بدست آورند.”
هدایت ممبینی ، علیرضا فغانی، یدالله جهانبازی، مسعود مرادی، سعید مظفری زاده و محسن ترکی داورانی ایران این دوره هستند که فردا به تهران باز خواهند گشت. طبق برنامه کلاس های گروه دوم از پنجشنبه گذشته آغاز و به مدت پنج روز ادامه خواهد یافت.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.