مسعود عنایت: تیم ها موش آزمایشگاهی نیستند

مسعود عنایت در جلسه روسای کمیته داوران هیات‌های فوتبال استان‌ها گفت: اگر جوانگرایی نمی‌کردیم با مشکلاتی مواجه می‌شدیم.رییس کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: باید بدانیم لیگ برتر جای آزمایش نیست، در طول فصل باشگاه‌های مختلفی نامه می‌زنند و می‌گویند فلان داور برای ما قضاوت نکند. ما در هفته ۹ داور باید انتخاب کنیم و براساس قوانین بین‌المللی داوران بین‌المللی ما باید هر هفته قضاوت داشته باشند، با این حال ما قضاوت آنها را به دو هفته یک بار کاهش داده‌ایم. درفصلی که گذشت ۳۱ داور برای لیگ برتر داوری کردند که با این تقسیم بندی یک داورمان حتی یک بازی و داور دیگرمان تا ۲۰ بازی هم قضاوت کرد.

عنایت با اشاره به جوانگرایی که در داوری انجام گرفته است، گفت: در یک هفته تمامی ۱۶ داور بین‌المللی ما در خارج از کشور حضور داشتند و ما اگر سیستم جوانگرایی را اجرا نمی‌کردیم با مشکلاتی مواجه می‌شدیم. زمانی که من تورج حق وردی را برای دیدار استقلال و استیل آذین انتخاب کردم دست و دل فدراسیون می‌لرزید که خوشبختانه خوب هم قضاوت کرد. این بدین خاطر بود که او ۵۰ بازی قضاوت کرده بود.

عنایت افزود: باید بدانید که تیم‌ها میلیاردی خرج می‌کنند و آنها موش آزمایشگاهی نیستند. در طول فصل مدیرعامل مقاومت به من زنگ زد و گفت تیم ما موش آزمایشگاهی نیست. باشگاه شاهین هم نامه نوشت و گفت که برای ما داوران بزرگ انتخاب کنید. ما اگر بخواهیم از تمامی استان‌ها در لیگ برتر داور داشته باشیم فاصله بین داوران زیاد می‌شود و اگر داوران را محدود کنیم سهمیه استان‌ها کم می‌شود.

او در پایان از روسای کمیته داوران استان‌ها خواست تا پیشنهادشان را ارائه دهند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.