عنایت: کاظمی در دربی باید اخراج می شد

مسعود عنایت در مورد قضاوت سعید مظفری‌زاده در دربی ۶۸ و اعتراض‌های مرفاوی اظهار داشت: مرفاوی از اینکه تیمش شکست خورده ناراحت است اما تیم داوری در این مسابقه بسیار خوب قضاوت کرد.در دیدار استقلال و پرسپولیس چه مشکلی در محوطه‌های جریمه پیش آمد؟ داور چه اشتباه بزرگ و تاثیرگذاری داشت؟ وی ادامه داد: داور حتی باید به حسین کاظمی دو کارت زرد نشان می‌داد. او دو خطا مرتکب شد که هر دوی آنها مستحق دریافت کارت زرد بود. خطای سیاوش اکبرپور بر روی کریم باقری هم مستحق دادن کارت زرد بود.

عنایت با اشاره به اظهارات مرفاوی عنوان کرد: وقتی دو تیم مساوی می‌شوند برخی مردم شایعه می‌کنند که تبانی است و حالا هم که یک تیم برنده شده سرمربی تیم بازنده اعتراض می‌کند.در فوتبال که یک ورزش گروهی است امکان ندارد بتوان دو تیم را وادار به مساوی کرد.فوتبال گروهی است و امکان دارد در دقیقه ۹۰ توپ به سر یک بازیکن بخورد و وارد دروازه شود.تساوی‌های گذشته دربی هم به دلیل استرس زیاد دو تیم بود.

رئیس کمیته داوران در مورد درگیری شیث رضایی و علیرضا حقیقی و اینکه باید به آنها کارت زرد یا قرمز می‌داد، عنوان کرد: این دو بازیکن فقط سر به سر شدند و این مسئله مستوجب کارت زرد نیست اما آنها به هم فحاشی هم کردند که داور نشنیده است.وظیفه داور لب‌خوانی نیست.او تمرکزش روی کرنر بود.

عنایت در مورد اخراج مهدوی‌کیا در دیدار استیل آذین و فولاد گفت: کهوری کمک داور بی‌حاشیه‌ای است و مهدوی‌کیا هم بازیکن بزرگ و با اخلاقی است. کمک داور معتقد است بازیکن به او کلمه زشت نسبت داده با این حال مهدوی‌کیا می‌گوید شاید داور اشتباه شنیده است اما کعبی و کاویانپور چرا باید مصاحبه‌های تندی علیه کمک داور بکنند؟ اخراج مهدوی‌کیا چه ربطی به آنها دارد؟ مگر تیم سرمربی و سرپرست ندارد؟نمی‌دانم چرا کمیته انضباطی به این مسایل رسیدگی نمی‌کند؟
رئیس کمیته داوران در مورد اظهارات حمید استیلی مبنی بر اینکه از قبل به او گفته شده بود مهدوی‌کیا اخراج و استیل آذین بازنده می‌شود، گفت: استیلی اگر راست می‌گوید اعلام کند چه فردی در فدراسیون چنین حرفی به او زده است؟نام آن فرد را بگوید تا او را به حراست فدراسیون فوتبال معرفی کنیم.اخراج مهدوی‌کیا فشار زیادی را بر روی کهوری وارد کرده است چرا یک کمک داور باید چنین کند و فشار زیادی را تحمل کند؟یعنی اینکه فدراسیون به کهوری دستور داده که باعث اخراج مهدوی‌کیا شود؟ این حرف‌ها بچگانه است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.