بلاتر: باید از تکنولوژی در داوری بهره گرفت

سپ بلاتر در تازه ترین اظهارنظرش قول داده تا پس از جنجال های اخیر به وجود آمده در دنیای فوتبال بر سر مسائل داوری، طرح ها و برنامه ها برای معرفی تکنولوژی ویدئویی در زمینه داوری را دوباره مورد بررسی قرار خواهد دهد.صحبت های بلاتر در حالی ارائه شد که چهارشنبه شب فیورنتینا در حالی با نتیجه دو بر یک مغلوب بایرن مونیخ شد که تصمیم های نادرست داور بازی تام هنینگ اوربو تاثیر مستقیمی در نتیجه بازی داشت.به همین دلیل بلاتر که پیش از اتفاقات دیدار ایرلند و فرانسه همیشه با استفاده از تکنولوژی ویدئویی در مسابقات رسمی مخالف بود، با تغییر رویه اعلام کرد که در راستای پیاده سازی این ایده وارد عمل خواهد شد.

بلاتر گفت:پس از یک شب آرام، از خواب بیدار شدم.شب قبلش هم تلویزیون تماشا نکرده بودم ولی صبح هنگام و زمانی که روزنامه ها را مطالعه کردم، فهمیدم که یک بار دیگر داوری به دلیل تصمیمات اشتباهات خبرساز شده است.به همین دلیل اکنون می توانم تاکید کنم که روز ششم ماه مارس و در جلسه بین المللی زوریخ در مورد معرفی سیستم ویدئو تکنولوژی در بازی های رسمی صحبت خواهیم کرد.

در دیدار چهارشنبه شب ، فیورنتینا به دلیل تصمیمات نادرست تام هنینگ اوربو، مغلوب بایرن مونیخ شد. بایرن مونیخ در دیدار آلیانس آرنا با نتیجه ۱-۲ به پیروزی رسید که گل دوم باواریایی ها توسط کلوزه و در حالی که در شرایط آشکاری در آفساید قرار داشت به ثمر رسید. البته مطمئنا بلاتر دوباره مقابل کسانی قرار خواهد گرفت که عقیده دارند با روش های دیجیتالی از جذابیت فوتبال کاسته خواهد شد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.