بیانیه باشگاه استقلال تهران درمورد قضاوت داوران فوتبال

باشگاه استقلال اعلام کرد: این بیانیه به منظور قضاوت پر از اشکال داوران دیدار دو تیم استقلال و استیل آذین و در راستای روشن شدن افکار عمومی منتشر شده است.  دراین بیانیه آمده است: هیچ امیدی و انتظاری از مسوولان ذیربط نداریم. به نظر می رسد که آنها نمی خواهند و یا نمی توانند برخی جریان ها را متوقف کنند. “هزار دستانی” که مدیرعامل باشگاه استقلال در مصاحبه ای عنوان و به تعبیری به اژدهای هفت سر در فوتبال ما اشاره کرده بود، پرسشی را پدید آورد که پرسیده نشد: ” مسوول این فوتبال کیست که در مقابل اتهام ناپاکی پاسخگو نیست ؟ ”
تا چه زمانی باید برای حفظ صندلی های مدیریت سکوت کرد و غم انگیزترین اتفاق این است که آقایان دیگر به جای تاکتیک سکوت، می خندند ! آنها بعد از مرگ سهراب پاسخ می دهند که “مگر باشگاه ها باید داور را تعیین کنند” .
به طور یقین پاسخ این پرسش منفی است اما وقتی با یک اعتراض داور یک مسابقه تغییر می کند، به چه دلیل باشگاه استقلال نباید توقع داشته باشد که لااقل برای زیباترین مسابقه چند سال اخیر فوتبال ایران یک داور بهتر، شایسته تر ، باتجربه تر ، شجاع تر و … انتخاب شود ! متاسفانه به مانند شهرآورد تهران نامه اعتراض باشگاه استقلال نسبت به انتخاب داور مسابقه استقلال مقابل استیل آذین بی پاسخ ماند و البته اکنون هواداران و باشگاه استقلال درک می کنند که چگونه بعضی اتفاق ها در این فوتبال پاسخ ناپذیر است !
در بخشی دیگری از این بیانیه آمده است: برخی خواهند گفت که داوران برجسته به دلیل حضور در لیگ قهرمانان آسیا آماده قضاوت در این مسابقه نبودند اما، به چه دلیل تیم استقلال بعد از آن مسابقه سخت و نفس گیر در عربستان باید به مصاف استیل آذین می رفت این درحالی است که داوران ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا جنین شرایطی را نداشتند.
در پایان این بیانیه آمده است: وجدان های بیدار و منصف، مظلومیت و شایستگی تیم استقلال را مشاهده کردند و تشویق بازیکنان این تیم در پایان مسابقه توسط هواداران گواه این مدعاست.
پیشنهاد می شود کارشناسان داوری از این پس به جای بررسی صحنه های مشکوک و بحث برانگیز به جریان و مدیریت کلی یک مسابقه توسط برخی داوران بپردازند ! می گویند که یک پنالتی صحیح به نفع تیم استقلال گرفته نشده است . می گویند که پنالتی تیم استیل آذین که منجر به گل شد، پنالتی نبود . همه این اتفاق های مشکوک را به حساب هزینه هایی می گذاریم که فوتبال پاک به آن نیاز دارد.
وجدان های بیدار فوتبال ایران همچنان ایستاده اند و روزی خواهد رسید که باز هم به خاطر برخی خنده ها در صحنه بین المللی اشک بریزیم !
تیم استقلال تهران عصر یکشنبه در مرحله یک هشتم پایانی جام حذفی باشگاه های ایران با نتیجه ۵ بر ۴ مغلوب استیل آذین تهران شد تا وداع زودهنگامی از این رقابت ها داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.