افشاریان: اخراج عزت‌اللهی درست بود/ بازیکن کره باید اخطار می‌گرفت

به گزارش سایت داوران، خداداد افشاریان پیشکسوت داوری فوتبال ایران درباره عملکرد پیتر گرین داور استرالیایی دیدار ایران و کره‌جنوبی اظهار کرد: به دلیل حساسیت بازی، AFC تیم باتجربه‌ای را برای این دیدار انتخاب کرده بود. کمک‌داورها عملکرد خوبی داشتند و آفسایدها را به خوبی اعلام کردند.

او ادامه داد: اخراج بازیکن ایران یعنی سعید عزت‌اللهی کاملا درست بود زیرا این بازیکن شیطنت کرد و با استوک خود قسمت حساس سر بازیکن کره را مورد ضربه قرار داد. البته این را هم باید بگویم که بازیکن کره‌ای هم به دلیل برخورد دستش به صورت عزت‌اللهی و بی‌احتیاطی اخطار بگیرد.

او ادامه داد: در یک صحنه نیز که در نیمه اول رخ داد، عزت‌اللهی در زدن توپ دچار اشتباه شد و توپ به دستانش برخورد کرد که داور به درستی این صحنه را پنالتی اعلام نکرد زیرا در چنین صحنه‌هایی باید رفتار بازیکن نیز مورد سنجش قرار بگیرد و تنها برخورد توپ با دست مهم نیست.

این پیشکسوت داوری در پایان بیان کرد: به جز یکی، دو صحنه که در نتیجه بازی تاثیرگذار نبود، داور عملکرد خوبی داشت ولی باید دقت کند زیرا همین یکی، دو صحنه است که اعتبار داور را زیر سوال می‌برد. به عنوان مثال در صحنه‌ای که روزبه چشمی و اشکان دژاگه توپ بازیکن حریف را زدند، داور به اشتباه خطا اعلام کرد و با خوش‌شانسی اتفاقی نیفتاد و بازی ادامه پیدا کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.