پیش درآمدی بر قضاوتهای هفته ی ۳۱

سعید بخشی‌زاده که اخیراً تراکتوری‌ها در اعتراض به قضاوت او از زمین بیرون رفتند بازی حساس پیکان – شاهین بوشهر را قضاوت می‌کند. او که قبلاً برای بوشهری‌ها به دلیل عدم ثبت اخطار بازیکن تیم پاس ۳ امتیاز از کمیته انضباطی گرفته است، امیدواریم در این بازی بتواند موفقیت کمیته داوران را در روزهای پایانی فصل تکمیل کند. مسعود مرادی بازی مهمی را سوت می‌زند که در آن فولادی‌ها از باخت می‌ترسند و پاسی‌ها از نبردن. مرادی که این روزها از حاشیه‌ها فاصله گرفته و چند بازی اخیر را به خوبی مدیریت و اداره کرده است برایش این امیدواری وجود دارد که بازی جنوب و غرب کشور را به خوبی اداره کند.
شاید یکی از انتخاب‌های اشتباه کمیته داوران گماردن فغانی برای بازی ملوان – استقلال اهواز باشد. سوابق ذهنی اهوازی‌ها حاکی از آن است که آنها پنالتی‌هایی از فغانی طلبکارند و در ذهن‌شان تلقی خوبی از این داور ندارند. بررسی تصاویر تلویزیونی هم ثابت کرده که ایراد آنها به فغانی وارد بوده است ولی اینها چیزی از شایستگی فغانی که داور جوان و خوش‌استیلی است کم نمی‌کند.
قرار است بازی مقاومت سپاسی – صبا را البرز حاجی‌پور سوت بزند که معمولاً هر وقت لیستی از داوران می‌نویسیم اسم او را از قلم می‌اندازیم زیرا تا زمانی که کمیته داوران به او ابلاغی ندهد در ذهن ما نام او نمی‌ماند. حاجی‌پور در شهر خود به دلیل مسوولیتی که دارد گاهی کمتر تمرین می‌کند و شاید به همین خاطر است که اواخر بازی خسته می‌شود اما دو تیم ایمان داشته باشند که حاجی‌پور بی‌طرف قضاوت می‌کند. تورج حق‌وردی که استیل‌آذینی‌ها خاطره خوبی از او دارند این بار بازی آنها را با ابومسلم قضاوت می‌کند. مالک استیل‌آذین دنبال به دست آوردن امتیاز آسیایی است که با حذف استیل‌آذین از جام حذفی، تمام امیدش به بازی‌های باقیمانده در لیگ برتر است و حداقل به مقام سوم نظر دارد پس در بیشتر مسابقات باقیمانده امیدوار به گرفتن امتیاز بازی است و ابومسلم هم برای بقا در لیگ برتر دست و پا می‌زند. همین موضوع وظیفه حق‌وردی را دو چندان می‌کند. او داوری است که سوت‌زدن‌هایش شبیه یک انشای ساده است. حق‌وردی کاملاً حساب شده عمل می‌کند و در بیرون زمین هم اخلاق پسندیده‌ای دارد. این داور به زعم عده‌ای از کارشناسان بهترین داور نیم فصل بود و به عقیده من از پس این بازی به خوبی برمی‌آید.
سعید مظفری‌زاده که این روزها در بین برخی مطبوعات ناوارد با نوید مظفری‌ اشتباه گرفته شده حالا باید یکی از حساس‌ترین بازی‌های لیگ را قضاوت کند. این در حالی است که باقری علاقه‌مند نیست مقابل تراکتورسازی بازی کند. ضمن اینکه دوستی ظریفی بین نیمکت پرسپولیس و مردم تبریز وجود دارد ولی ویژگی کمالوند به گونه‌ای است که به طور قطع برای اینکه از فشار افکار عمومی بعد از بازی با ابومسلم خارج شود این بار با چهره دیگری وارد بازی شده و این نکته باعث حساس‌تر شدن بازی می‌شود. کار خوب کمیته داوران این بوده که او را با دو کمک داور باتجربه راهی تبریز می‌کند.

هوشنگ نصیرزاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.