کامرانی‌فر: فوتبال ۶۰ دقیقه‌ای جذاب نخواهد بود

به گزارش سایت داوران، حسن کامرانی‌فر در مورد کاهش زمان فوتبال از ۹۰ دقیقه به ۶۰ دقیقه گفت: فکر نمی‌کنم دو نیمه ۳۰ دقیقه‌ای خیلی جذاب شود. با کاهش زمان مسابقه فوتبال به نظر من هم جذابیت آن کمتر خواهد شد. فوتبال اکنون پرمخاطب‌ترین ورزش جهان است و در اوج جذابیتش قرار دارد. امیدوارم قوانین به صورتی تغییر کنند که جذابیت این فوتبال کم نشود. البته خیلی از طرح‌ها پس از پیشنهاد بررسی و حتی آزمایش می‌شود.

وی افزود: تماشاگران دوست دارند در فوتبال گل ببینند و از تماشای یک فوتبال لذت ببرند باید دید کم شدن ۳۰ دقیقه از زمان یک مسابقه چقدر می‌تواند بر جذابیت آن اضافه کند و آیا واقعاً تماشاگران از فوتبال ۶۰ دقیقه‌ای لذت خواهند برد یا نه.

رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال در مورد اینکه حتی قرار است در قوانین ضربه پنالتی در جریان بازی هم تغییراتی اعمال شود و توپ برگشتی دیگر قابلیت گل شدن نداشته باشد، گفت: این قانون به نظر من واقعاً‌ جذابیت ضربه پنالتی را کم می‌کند با این حال مسئولین فیفا در تلاش هستند که فوتبال را قانونمندتر کنند و حاشیه‌هایش کم کنند اما واقعیت آن است که فوتبال با همین شکل و شمایل جذابیتش زیاد است.

وی در مورد اعمال قانون ویدیوچک در جام جهانی جوانان اظهار داشت: ویدیوچک به نظر من که یک داور بوده‌ام اصلاً خوب نیست زیرا وجاهت داور را خدشه‌دار می‌کند داوری که پنالتی‌اش توسط ویدیوچک مردود اعلام می‌شود در ادامه بازی وجهه لازم را نزد بازیکنان ندارد. با این حال مسئولان فیفا در تلاشند که داوری‌ها یک نواخت شود و اشتباهات داوری در نتایج بازی‌ها تأثیرگذار نباشد و این مسئله یک مزیت است.

کامرانی‌فر گفت: در ایتالیا در جام حذفی یک بار تصمیم گرفتند از دو داور استفاده کنند که این مسئله نه تنها اشتباهات داوری را کم نکرد بلکه باعث افزایش اشتباه داوری هم شد. زیرا تمرکز داور از بین می‌رفت.

وی در مورد اینکه قوانین جدید داوری در لیگ برتر و جام حذفی ایران اعمال خواهد شد یا نه، گفت: در نهایت ما تابع فیفا هستیم و هر قانونی که تصویب شود اجرایی می‌کنیم اکنون هم در یک سری از قوانین داوری مثل تبدیل ضربه غیرمستقیم به مستقیم یا تغییر ضربه غیرمستقیم خطا در محوطه جریمه به پنالتی تغییراتی ایجاد شده که آنها را حتی اجرایی هم کرده‌ایم. در جام حذفی فصل آینده هم طبق قوانین فیفا تیم‌ها در صورتی که بازی‌شان به وقت اضافه کشیده شود می‌توانند یک تعویض اضافه داشته باشند و به جای سه تعویض چهار تعویض انجام بدهند.

رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال افزود: تغییرات ایجاد شده در داوری فوتبال را به شیوه‌های مختلف اطلاع‌رسانی‌ کرده‌ایم و باز هم این مسئله را به اطلاع باشگاه‌ها و بازیکنان و هیأت‌های فوتبال می‌رسانیم.

کامرانی‌فر در مورد معرفی داوران لیگ برتری فصل آینده گفت: هفته آینده ۲۴ داور و ۴۸ کمک داور لیگ برتری را به همراه سه تیم داوری ذخیره اعلام خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.