سخندان: تنها مشکل ما در روسیه امنیتی است

به گزارش سایت داوران، رضا سخندان در خصوص شرایط تیم داوران ایرانی در جام کنفدراسیون‌ها که در روسیه برگزار می‌شود، اظهار کرد: خوشبختانه تیم داوری ایران همانند گذشته از آمادگی بالایی برخوردار است. کلاس‌های تئوری و عملی که مخصوص داوران و کمک داوران برگزارشده را پشت سر گذاشته‌ایم و برای قضاوت در نخستین دیدار در این تورنمنت خود را آماده می‌کنیم.
وی در خصوص قضاوت دیدار آلمان و شیلی به عنوان قضاوت اول تیم داوری ایران در مسابقات ادامه داد: قطعا یکی از سخت‌ترین بازی‌های این تورنمنت را قضاوت خواهیم‌کرد. باتوجه به اینکه هر دو تیم آلمان و شیلی، بازی اول خود را با پیروزی به پایان رسانده‌اند، برای سرگروهی و حفظ جایگاه خود در جدول وارد زمین خواهندشد.
سخندان تصریح کرد: تیم ملی آلمان در این تورنمنت همچون همیشه فوتبال زیبا و بانظمی را ارائه می‌دهد، از طرفی تیم ملی شیلی از بازیکنان سرعتی زیادی درترکیب خود استفاده می‌کند، قطعا بازی زیبایی را از دو تیم شاهد خواهیم‌ بود.
کمک داور بین المللی فوتبال ایران گفت: جام کنفدراسیون‌ها، یکی از معتبرترین تورنمنت‌های فیفاست که درآن قهرمانان قاره‌ها به همراه قهرمان جام جهانی گذشته حضور دارند. به نوعی این مسابقات می‌تواند محک خوبی برای روسیه در میزبانی از جام جهانی ۲۰۱۸ باشد تا نقاط ضعف و قوت خود را برای سال آینده شناسایی کند.
وی اضافه کرد: این مسابقات دومین تورنمنتی است که فیفا به طور رسمی از تکنولوژی ویدئو چک در آن استفاده خواهدکرد. در قاره  آسیا تاکنون از این تکنولوژی استفاده نشده، اما با این حال با حضور در کلاس‌های توجیهی، کمی با این تکنولوژی آشنایی پیدا کردیم و امیدوارم بدون مشکل قضاوت خود را انجام دهیم.
سخندان در خصوص آمادگی بالای تیم داوری ایران در سال‌های اخیر عنوان کرد: در سه، چهار سال گذشته تیم داوری ایران یکی از آماده‌ترین تیم‌های داوری در سطح دنیا بوده‌ است و به عنوان بهترین تیم داوری آسیا شناخته می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: باتوجه به نگاهی که فیفا به تیم داوری ایران به عنوان تیم اول آسیا دارد و همچنین قضاوت در فینال المپیک ریو، تلاش خواهیم‌ کرد تا در مسابقات جام کنفدراسیون‌ها عملکرد قابل قبولی را از خود به نمایش بگذاریم تا بدون مشکل در جام جهانی حضور داشته‌ باشیم.
کمک داوربین المللی فوتبال ایران گفت: جام کنفدراسیون‌ها آخرین تورنمنت رسمی فیفا قبل از جام جهانی است و نوع عملکرد در این دوره از رقابت‌ها تاثیر بسزایی درانتخاب داوران برای جام جهانی خواهدداشت.
سخندان درباره حال و هوای روسیه و میزان آمادگی این کشور برای مسابقات جام جهانی که  سال آینده در این کشور برگزارمی‌شود اظهار کرد: خوشبختانه از زمانی که در روسیه مستقر شده‌ایم کلاس‌های تئوری و عملی خوبی برای داوران برگزار شده‌است، تنها ایرادی که می‌توانیم از  روسیه بگیریم و در چند روز اخیر مشکلاتی برایمان به وجود آورده بحث امنیتی بوده‌ است، با این حال اعتقاد دارم که برگزاری مسابقات جام کنفدراسیون‌ها، محک خوبی برای روسیه خواهدبود تا نقاط قوت و ضعف خود را بررسی کند.
وی درخصوص بدهی سازمان لیگ فوتبال به داوران در ایران تصریح کرد: فدراسیون فوتبال به تازگی بدهی‌های معوقه چهارسال گذشته خود را با داوران تسویه کرده‌ است، ولی متاسفانه داوران لیگ یک و لیگ دو همچنان مشکلات مالی زیادی دارند و این موضوع به هیچ عنوان زیبنده فدراسیون و فوتبالی که به مسابقات جام جهانی صعود کرده نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.