هر ۳ پنالتی بازی صحیح بود

حسین عسگری نائب رئیس کمیته داوران

به گزارش سایت داوران، حسین عسگری درمورد نحوه قضاوت محمدرضا اکبریان در بازی پرسپولیس و سپاهان گفت: اتفاقات زیادی در این بازی رخ داد که برخی از آنها می‌تواند جنبه آموزشی داشته باشد. داور این بازی بسیاری از خطاها را به سود هر دو تیم تشخیص نداد و روز خوبی را سپری نکرد.

وی ادامه داد: سه پنالتی اعلام شده در این بازی کاملاً درست بود و مشکلی روی پنالتی‌ها وجود نداشت اما مشکل نحوه زدن پنالتی‌ها بود. پنالتی اول پرسپولیس که به شکل پاس زده شد به دلیل آنکه بازیکنان دو تیم قبل از زدن ضربه ۵-۴ متر وارد محوطه جریمه شده بودند باید تکرار می‌شد. همنیطور در ضربه پنالتی سپاهان هم بازیکنان دو تیم قبل از زدن ضربه وارد محوطه جریمه شده بودن که آن پنالتی هم باید تکرار می‌شد. نمی‌دانم چرا داوران ما در این موارد سختگیری‌های لازم را نمی‌کنند شاید در فوتبال روز دنیا حضور یکی دو متری بازیکنان در محوطه جریمه قبل از زدن ضربه پنالتی مورد سختگیری‌داوران نباشد اما وقتی بازیکنان دو تیم قبل از زدن ضربه ۵ متر وارد محوطه جریمه می‌شوند باید این ضربه تکرار شود.

رئیس سابق دپارتمان داوری درمورد پنالتی دوم پرسپولیس گفت: به نظر می‌آید این پنالتی هم درست بود زیرا در تصاویر تلویزیونی مشخص است که حاج صفی جلوی مهدی طارمی یک پا انداخت و مرتکب خطا شد. اما برایم عجیب است که چرا داوری که سه پنالتی درست اعلام کرده دچار وحشت و نگرانی می‌شود و مقابل اعتراض شدید بازیکنان سپاهان کوتاه می‌آید.

یکی از بازیکنان سپاهان به شدت به کمک داور اعتراض کرد که داور باید با او هم برخورد می‌کرد. داوران وقتی پنالتی درستی اعلام می‌کنند نباید وحشت‌زده شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.