عسگری: داوران اروپایی اشتباهات بزرگتری دارند

حسین عسگری نائب رییس کمیته داوران

به گزارش سایت داوران، حسین عسگری در مورد نحوه قضاوت موعود بنیادی‌فر در بازی پرسپولیس و پدیده اظهار داشت: شکست در دقیقه و ثانیه پایانی مسابقه تلخ و دشوار است اما باور کنید این شکست هیچ ارتباطی به داور ندارد بنابراین نباید مسئولان تیم‌ها بی‌انصافی کنند و همه تقصیرها را به گردن داوری بیندازند که تلاش کرده وظیفه‌اش را به خوبی در زمین انجام دهد. داور این بازی مشکلی نداشت. من البته مسئولیتی در داوری ندارم و نمی‌خواهم به حرف‌های مدیران باشگاه پدیده بپردازم ولی به عنوان یک عضوی از جامعه داوری از همه مدیران و مربیان تیم‌ها می‌خواهم که در حق داوران بی‌انصافی و کم لطفی نکنند.

 

وی ادامه داد: بنیادی‌فر در بازی پدیده و پرسپولیس اشتباه تأثیرگذاری مرتکب نشد.شما قضاوت داوران اروپایی را ببینید که گاهی چه اشتباهات تأثیرگذاری مرتکب می‌شوند. داوران ما با وجود تمام کمبودها قضاوت‌های بسیار خوبی را به نمایش می‌گذارند. نباید غیرمنصفانه آنها را نقد کنیم و به آنها بتازیم. داور بازی استقلال و تراکتورسازی هم که بیژن حیدری بود مشکلی نداشت. آن هم بازی که به آن دشواری و سنگینی بود.پس بهتر است بازی جوانمردانه را در مورد داوران هم رعایت کنیم و آنها را مورد هجمه قرار ندهیم و جیمزباندی در مورد آنها صحبت نکنیم.

 

رئیس سابق دپارتمان داوری فوتبال تصریح کرد: داوری که اشتباه تأثیرگذار نداشته باشد عملکردش خوب بوده. این حرف من نیست حرف خود فیفاست. فیفا هم همین حرف را می‌زند اما گرفتن یا نگرفتن یک خطا یا یک اوت اشتباه نباید باعث شود عملکرد خوب داور را زیر سوال ببریم. در هفته سیزدهم لیگ برتر در دو بازی پرسپولیس و استقلال داوران به خوبی قضاوت کردند.

1 دیدگاه
  1. سلام
    من یه سوال داشتم و نتونستم جوابشو پیدا کنم
    وقتی تیم حریف شوت یا … میزنه و دروازبان دفع میکنه و مستقیم به سمت دروازه ی حریف شوت میکنه و گل میشه(توپ دو دستشه و شوت میکنه) گل قبوله؟اخه میگن قانون جدید میگه قبول نیست و توپ باید رو زمین باشه
    ممنون میشم جواب بدین یا جواب رو ب ایمیلم ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.