برای یک دستمال قیصریه را به آتش نکشید!

پرچم کمک داور

به گزارش سایت داوران، بحث شرکت نکردن محسن ترکی در تست آمادگی جسمانی باعث شد که داوری فوتبال ایران بعد از هفته‌ها آرامش به حاشیه کشیده شود. پیشکسوتان داوری به کمیته و دپارتمان داوری حمله‌ور شدند و آنها را به جانبداری از محسن ترکی داور بین‌المللی فوتبال ایران متهم کردند!

حسن‌ کامرانی‌فر رئیس جدید و جوان دپارتمان داوری فوتبال ایران یکی از پرافتخارترین کمک‌داوران بین‌المللی فوتبال ماست. فردی که در دو جام جهانی حضور داشته و بازی‌های مهمی را هم در آسیا و جام جهانی پرچم زده است. صد البته این افتخارات بین ‌المللی دلیلی برای مدیریت بی‌نقص او نیست و کامرانی‌‌فر جوان قطعا در کارش معایبی دارد اما حمله به او به خاطر حمایت از داوری که ۷ دربی پایتخت را قضاوت کرده منصفانه به نظر نمی‌رسد. محسن ترکی به گفته علیرضا فغانی در مالزی تست یویو داده است. حمایت کامرانی‌فر از ترکی هم اشتباه نیست اما هجمه‌ای که به خاطر این حمایت علیه این رئیس جوان به راه افتاده کمی عجیب به نظر می‌رسد.

حسن‌ کامرانی‌فر از زمان ریاستش بر دپارتمان تلاش کرد از حواشی دوری کند و جوابی به منتقدان نداد اما اکنون در ماجرای محسن ترکی به دام حاشیه‌ها افتاده است. تمرکز این داور بین المللی سابق گرفته شده و روزگار سختی را سپری می‌کند! آن هم در شرایطی که حداقل در لیگ برتر اعتراض‌ها به داوری به حداقل رسیده و مربیان تیم‌ها چه برنده و چه بازنده داور را کمتر مقصر ناکامی‌شان می‌دانند. رضایت نسبی از حضور داوران جوان در لیگ برتر در بین اهالی فوتبال دیده می‌شود اما این آرامش‌ از روز گذشته از داوری سلب شده است!

انگار قرار نیست داوری روی خوش ببیند. در این شرایط انتظار از پیشکسوتان و بزرگان جامعه داوری بیشتر است. آنها باید به آرامش رئیس جوان دپارتمان کمک کنند و نقایص و معایبش را در امر مدیریت داوری در پشت اتاق‌های در بسته به او گوشزد کنند نه اینکه عیب و ایرادش را بر سر هر کوی و برزن فریاد بزنند.

به حاشیه‌رفتن داوری فقط به ضرر جامعه داوری فوتبال ایران خواهد شد جامعه داوری که توانسته افتخارات زیادی را در عرصه بین‌المللی کسب کند و حتی فینال فوتبال المپیک را قضاوت کند. کاش به خاطر یک دستمال قیصریه را به آتش نکشیم! خوبی‌های کار حسن کامرانی‌فر را هم ببینیم اینکه او تلاش می‌کند به داوران جوان و با استعداد بیش از گذشته میدان بدهد یکی از مهم‌ترین مزیت‌های ریاست رئیس جوان در دپارتمان داوری است او را دلزده و سرخورده نکنیم.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.