کامرانی‌فر: سیستم‌های رادیویی به داوران کمک می‌کند، اما اشتباهات را به صفر نمی‌رساند

حسن کامرانی فر کمک داور

به گزارش سایت داوران، حسن کامرانی‌فر در حاشیه مراسم رونمایی از ست‌‌های رادیویی داوران اظهار داشت: مسئولان قول داده بودند این سیستم‌ها تهیه شود که این اتفاق افتاد و باید از مهدی تاج تشکر کنم. به جامعه داوری کشورمان بابت حضور داوران ایرانی در سه فینال پشت سر هم تبریک می‌گویم. برای کشورهای دیگر این موضوع جای تعجب داشت و آن‌ها توانایی‌های داوران ما را دیدند. در داخل کشور هم داوران ایرانی قضاوت می‌کنند که آن هم به خاطر تلاش تاج است.

وی ضمن تبریک به علیرضا فغانی و کمک‌های او که در فینال المپیک حضور داشتند، تصریح کرد: خیلی خوشحال هستم که اتفاقاتی خوبی در جامعه داوری می‌افتد. از مسئولان فدراسیون فوتبال هم به‌خاطر اعتمادی که به من کردند، تشکر می‌کنم.

رئیس دپارتمان داوری خاطرنشان کرد: این سیستم‌ها مشکلات داوری را به صفر نمی‌رساند؛ اما به داوران کمک می‌کند تا در تصمیم‌گیری ارتباط خوبی با هم داشته باشند. امیدوارم با توجه به مطالبی که اسدی عنوان کرد، بتوانیم از ست‌های رادیویی و همچنین کمک اسپانسر در راستای آموزش داوری هم قدم برداریم. همه تلاش‌مان این است که استفاده از ست‌های رادیویی به تصمیمات داوران کمک کرده و کمتر دچار اشتباه شوند.

کامرانی‌فر ادامه داد: از این ست‌ها در جام جهانی استفاده شده و بهترین نمونه ست‌های رادیویی است. امیدوارم بتوانیم در مسابقات به بهترین نحو استفاده کنیم. این ست‌ها تنها برای مسابقات فوتبال نخواهد بود و باید در فوتسال و رشته‌های مرتبط استفاده شود. ۱۰ ست خریداری شده و علاوه بر لیگ برتر، در لیگ دسته اول و زمانی که بازی‌ها به مرحله حساس می‌رسد، استفاده خواهد شد. این سیستم‌ها تنها مختص شخص نیست و در همه بازی‌ها بین داوران تقسیم می‌شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.