اصفهانیان: برای اولین بار یک تیم داوری در آسیا بهترین شدند

فریدون اصفهانیان

به گزارش سایت داوران به نقل از خبرورزشی، فریدون اصفهانیان، در مورد انتخاب علیرضا فغانی، رضا سخندان و محمدرضا منصوری به عنوان برترین داوران فوتبال آسیا گفت: این انتخاب را به این عزیزان و خانواده‌هایشان و جامعه داوری تبریک می‌گویم. این برای اولین مرتبه در تاریخ داوری فوتبال آسیاست که یک تیم داوری از یک کشور به عنوان برترین داوران قاره کهن انتخاب می‌شوند. پیش از این معمولا یک داور و یک کمک داور از هر کشور انتخاب می‌شدند. فغانی و کمک‌هایش به اندازه‌ای در المپیک برزیل درخشیدند که کنفدراسیون فوتبال آسیا این تیم داوری را به عنوان برترین تیم داوری قاره انتخاب کرد.

وی تاکید کرد: فغانی، منصوری و سخندان افتخار بزرگی برای کشور در زمینه ورزشی و داوری فوتبال کسب کردند. آنها سال‌ها در داوری زحمت کشیدند. امیدوارم که شاهد قضاوت خوب فغانی و کمک‌هایش در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه باشیم.

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در مورد اینکه سال گذشته انتخاب برترین داور از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا لغو شده بود گفت: به هر حال تصمیمات AFC ممکن است دچار تغییراتی شود.

وی در مورد زمان برگزاری جلسه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: فکر می‌کنم هفته آینده هیات رئیسه فدراسیون تشکیل جلسه بدهد.

به گزارش فارس، پیش از این هم در سال ۲۰۱۳ مسعود مرادی از ایران به عنوان برترین داور قاره آسیا انتخاب شد و بعد از ۱۳ سال دوباره شاهد انتخاب یک داور ایرانی به عنوان داور برتر بودیم. البته سال گذشته کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد دیگر داور برتر سال را انتخاب نمی‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.