ویلیامز کلاس بالای داوری خود را نشان داد

علی+خسروی

به گزارش سایت داوران به نقل از وب سایت ۹۰، علی خسروی در مورد قضاوت بنجامین ویلیامز در دیدار ازبکستان و ایران عنوان کرد: با توجه به هجمه‌ای که علیه ویلیامز در کشورمان بوجود آمده بود باید بگویم واقعا داوران انسان‌های با شرفی هستند و قضاوت ویلیامز این مسئله را به خوبی ثابت کرد.
وی افزود: شاید تنها ایراد ویلیامز در صحنه‌ای بود که گنریخ بازیکن شماره ۱۵ در دقایق پایانی بازی با آرنج به صورت بیرانوند کوبید و داور باید به او اخطار دوم را می‌داد. این بازیکن بعد از دریافت کارت زرد اولش هم دو بار به داور اعتراض کرده بود.
کارشناس داوری کشورمان تصریح کرد: نقطه عطف این بازی را باید در رفتارهای بازیکنان دو تیم به ویژه بازیکنان ایران با داور دید. رفتار مناسب و حرفه‌ای بازیکنان با داور در طول مسابقه به ویلیامز کمک کرد تا قضاوت بهتری را داشته باشد و به نوعی با آرامش تمام کارش را انجام دهد.
خسروی با بیان اینکه داور در صحنه‌های مختلف به موقع آوانتاژ می‌داد، خاطرنشان کرد: در نیمه اول بازی هر جا که لازم بود داور، بازی را با اعلام خطا قطع می‌کرد اما در صحنه‌های دیگری هم در بازی به خصوص در نیمه دوم دیده شد که داور با آوانتاژ به موقع کمک کرد تا بازی سرعت بیشتری داشته باشد. تاکید می‌کنم که رفتار حرفه‌ای بازیکنان دو تیم هم به این مسئله کمک کرد.
وی ادامه داد: امروزه در کلاس‌های داوری، داوران را تشویق می‌کنند که کارت کمتری داده و با آوانتاژ بیشتر بازی را مدیریت کنند. به اصطلاح خودمان به جای کارت دادن با «زبان بدنی» بازی را در کنترل خود دربیاورند. فوتبال محکم با خشونت کمتر به مراتب تماشاگر پسند‌تر است.
کارشناس داوری‌مان با تمجید از قضاوت ویلیامز یادآور شد: به عقیده من داور با قدرت بالای مدیریت و قضاوت حرفه‌ای خود کلاس داوری‌اش را به رخ ما کشید. نکته‌ دیگری که باید به آن اشاره کنم؛ رفتار فوق‌العاده حرفه‌ای کی‌روش در دقیقه ۹۰ بازی با داور چهارم بود. او خیلی محترمانه نزد داور چهارم رفته و به وی گفت که ۴ دقیقه وقت اضافه برای این بازی زیاد است. در یک صحنه قشنگ دیگر مسعود شجاعی هنگامی که در حضور تعدادی زیادی از بازیکنان قصد نوشیدن آب را داشت ابتدا آن را به ویلیامز تعارف کرد تا حرفه‌ای‌گری خود را نشان دهد.
خسروی گفت: از کارشناسان داوری کشورمان می‌خواهم در کارشناسی خود از این مسابقه به این دو رفتار خوب سرمربی و کاپیتان تیم ما اشاره کنند؛ رفتار‌های محترمانه و در عین حال حرفه‌ای با داوری که ذهنیت خوبی در موردش نداشتیم.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.