نصیرزاده:‌ به‌جای انتقاد از ویلیامز باید سرِ پولادی فریاد می‌زدیم

هوشنگ نصیرزاده کارشناس داوری

به گزارش سایت داوران به نقل از تسنیم، هوشنگ نصیرزاده درباره انتخاب بنجامین ویلیامز داور استرالیایی برای قضاوت دیدار فردای ازبکستان و ایران عنوان کرد: ما در مورد ویلیامز دچار سوءتفاهم هستیم. وقتی استرالیا با تصمیم گنگره فیفا به AFC ملحق شد داوران این کشور وزن داوری آسیا را افزایش دادند. آنها از فیزیک بدنی خوب، دانش و مهارت فوتبال انگلیسی برخوردارند و اتفاقا بهترین داوران قاره هستند. کارشناسان فن داوری در ایران معتقدند که دو داور استرالیایی که در لیست فیفا هستند اگر همه بازی‌های ما را هم سوت بزنند باید استقبال کنیم.

وی افزود: در بازی ایران و عراق در جام ملت‌های ۲۰۱۵ آسیا که باعث اخراج مهرداد پولادی شد، به جای انتقاد از داور استرالیایی که چرا با بازیکن ما مماشات نکرد باید فریادهای خودمان را بر سر بازیکن خودی (پولادی) می‌زدیم زیرا او بود که با صحنه‌سازی و زمین زدن خود به صورت مصنوعی قصد فریب داور را داشت و از آنجا که یک کارت زرد داشت به درستی از زمین مسابقه اخراج شد.

نصیرزاده تأکید کرد: مدت‌ها است که داورستیزی در ورزش ایران نهادینه شده است. در کشتی، وزنه‌برداری، بوکس و تکواندو هر گاه مسابقه را واگذار کرده‌ایم به داور حمله کرده‌ایم و این رویه بدی است که در ورزش ایران در حال نهادینه شدن است.

این کارشناس داوری گفت: انتخاب ویلیامز برای بازی با ازبکستان یک انتخاب منطقی از سوی برگزار کننده مسابقات است. باید به سوءتفاهمات قبلی در مورد او پایان دهیم. اگر چه هر مسابقه مانند هندوانه دربسته است اما باید پیشاپیش به این داور باتجربه اعتماد کرد. او گزینه مطلوب برای این بازی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.