اصفهانیان: می‌خواهیم دستمزد داوران را دو برابر کنیم

اصفهانیان رئیس کمیته داوران ایرانرئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: در هفته ششم لیگ برتر فقط قضاوت داوران در یک مسابقه اشتباه تاثیرگذار داشت.

 

به گزارش سایت داوران ایران و به نقل از خبرگزاری فارس، فریدون اصفهانیان در مورد نحوه قضاوت داوارن در هفته ششم لیگ برتر، گفت: طبق گزارش ناظران داوری فقط در یک بازی مشکل داشتیم و داوران اشتباه تاثیرگذار مرتکب شدند که آن بازی بین دو تیم سیاه‌جامگان و صبای قم بود. در سایر دیدارها وحتی بازی دربی پایتخت داوران به خوبی قضاوت کردند.

وی ادامه داد: داوران زیادی می‌توانند دربی پایتخت را قضاوت کنند اما با توجه به حساسیت فوق‌العاده این بازی داورانی برای دربی انتخاب کردیم که فینال المپیک را هم قضاوت کرده بودند و مشکل خاصی در قضاوت دربی شاهد نبودیم.

اصفهانیان در مورد اینکه یک کارشناس داوری معتقد بود که امید ابراهیمی از استقلال به دلیل خطاهای زیادی که انجام داد باید اخراج می‌شد، گفت: برای نظر همه کارشناسان داوری احترام قائل هستیم اما این داور است که در جریان بازی تصمیم نهایی را می‌گیرد و به بازیکن تذکر، کارت زرد یا قرمز می‌دهد. شاید از نظر یک کارشناس یک بازیکن باید اخراج می‌شده اما داور تصمیم‌گیرنده اصلی است.

وی در مورد دستمزد داوران فوتبال گفت: درتلاش هستیم که برای لیگ برتر امسال به آنها دستمزد یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی بدهیم در حال حاضر هر داور برای قضاوت در لیگ برتر ۷۵۰ هزار تومان پول می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.