دربی را باید به داوران جوان بدهند

علیرضا فغانی جام باشگاه های جهان

داور بین المللی کشورمان ضمن تاکید بر اینکه در کشورهای دیگر بازی‌های حساس را پی در پی یک نفر سوت نمی‌زند گفت: به نظر من داوری دربی را باید به یک داور جوان بدهند.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا فغانی در مورد احتمال انتخاب شدن به عنوان داور دربی گفت: تا این لحظه هیچ ابلاغ رسمی به ما نشده و تا زمانی که رسما چیزی به ما گفته نشده داوران طبق معمول تمرینات خودشان را انجام خواهند داد.

وی در ادامه در مورد اینکه به نظر بهترین گزینه برای قضاوت دربی است افزود: دربی هم برای داوران با دیگر دیدار ها تفاوتی ندارد، به نظر من همه داورها این توانایی را دارند که این بازی را سوت بزنند. آقایان حق وردی، حاج بابایی، زرگر، خورشیدی و … همه شرایط خوبی دارند و می‌توانند دربی را سوت بزنند. شما بازی های اسپانیا را ببینید چند بار شده که یک بازی را یک مربی پشت سر هم سوت بزند؟

داور بین المللی کشورمان در ادامه تاکید کرد: این دیدار کلا تفاوتی با دیگر دیدار ها ندارد به شرط آنکه مربیان و مدیران و بازیکنان کار اشتباهی انجام ندهند، تنها برخی مواقع اشتباهات داوری اتفاقاتی را رقم می‌زند و اکثرا اگر اتفاقی رخ می دهد دیگران مقصر هستند اما ما این اتفاق ها را دقیق بررسی نمی‌کنیم.

وی در گفتگو با رادیو تهران ورزشی افزود: به نظر من باید این تابو شکسته شود و داوران جوان هم بتوانند این دیدار را سوت بزنند مثل همه جای دنیا. چه اشکالی دارد که این شانس را به آنها بدهند و موجب رشد آنها بشوند؟ اما باید همه از دستورات وی تمکین کنند تا روز خوبی رقم بزند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.