کامرانی‌فر: تیم آنالیز روی اشتباهات داوری سرپوش نمی‌گذارد

حسن کامرانی فر کمک داور

حسن کامرانی‌فر در کارگاه آموزشی ناظران لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: سیستم الکترونیک را برای ناظران داوری در نظر گرفتیم و به وسیله آن داوران را ارزیابی می‌کنیم. تمام بازی‌ها را بدون استثنا آنالیز می‌کنیم و جزئیات منفی و مثبت فرم‌های نظارت به صورت تلفنی به داوران یادآوری می‌شود.

وی ادامه داد: خیلی خوشحالم که در خدمت شما اساتید بزرگ هستم، سیاست من این است که کمتر حرف بزنم و بیشتر عمل کنم. از شما عزیزان می‌خواهم در بحث نظارت بیشتر تلاش کنید، چرا که معتقدم داوری ما از نظارت دقیق و صحیح شما پیشرفت می‌کند. برای همین در درجه اول درخواست کلاس نظارت دادیم و سعی داریم تغییراتی جدید را در این زمینه پیش ببریم. شأن شما به عنوان ناظر داوری خیلی باارزش است و اگر کوتاهی در این زمینه شده از همگی عذرخواهی می‌کنم.

رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال درباره سیستم الکترونیک برای ناظران گفت: باید برای رشد و توسعه داوری به سمت روش‌های جدید برویم. به همین منظور نمونه فرم نظارت فیفا را عیناً برای شما ترجمه کردیم. در این کارگاه آموزشی نحوه گزارش‌نویسی، درج نمرات نظارت و ارسال گزارشات به صورت الکترونیکی به شما آموزش داده خواهد شد.

کامرانی‌فر خاطرنشان کرد: اولین اقدام ناظران داوری این است که هر کدام از شما باید یک ایمیل داشته باشید تا بتوانید فرم‌های نظارت را پس از هر بازی بلافاصله برای دپارتمان داوری ارسال کنید و دپارتمان از این طریق با  ناظران در ارتباط است. بدون شک تمام گزارشات ناظران را آنالیز می‌کنیم و به تک‌تک داوران انتقال می‌دهیم. اگر مشکلی هم در این زمینه وجود داشت به آنها گوشزد و یادآوری می‌کنیم.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.