مترجم کی‌روش حق اعتراض به داوری را ندارد

فریدون اصفهانیان

فریدون اصفهانیان در مورد عملکرد «هتیکامکانامگه پررا»، داور سریلانکایی در دیدار تیم ملی فوتبال ایران مقابل قطر در مرحله انتخابی مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه اظهار داشت: حتماً این داور و کمک‌هایش در رزومه کاری خود، سابقه و تجربه قضاوت چنین بازی‌های حساسی را داشته‌اند که این بازی را هم به او دادند.

فریدون اصفهانیان ادامه داد: با این حال نباید از حق هم بگذریم چرا که داور و کمک‌هایش خیلی خوب با هم هماهنگ بودند و جایگیری خوبی داشتند. تنها ایراد، عدم اعتمادبه‌نفس داور بود که در بعضی موارد هنگام تصمیم‌گیری، تزلزل نشان داد.

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال تصریح کرد: با این حال نباید همه تقصیرها را به گردن داور بیندازیم چرا که نیمکت ما در اتفاقات پایان بازی احساسی عمل کرد. کی‌روش باید وظایف هر کس را مشخص کند. مترجم او حق اعتراض به داوری را ندارد که باعث شد در یک صحنه داور چهارم به او تذکر دهد. پزشک تیم، سرپرست و دستیاران کی‌روش هر کدام وظایفی دارند که نباید از حد و حدود خود جلوتر بروند.

فریدون اصفهانیان خاطرنشان کرد: کارلوس کی‌روش نفر اول تیم است و تنها او حق اعتراض و پیش کشیدن یکسری مسائل برای دفاع از حق و حقوق تیم را دارد. او نباید اجازه بدهد نیمکتش احساسی عمل کرده و همه چیز را به‌هم بریزند. تیم‌های عربی منتظر چنین رفتارهایی هستند تا با مظلوم‌نمایی روی میزبانی ما انگشت گذاشته و بازی را به جاهایی ببرند که زیر فشار هیاهوی صدهزار تماشاچی و هوادار تیم ملی قرار نگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.