عسگری: داوری دربی در نتیجه بی اثر بود

عسگری

رئیس پیشین دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال از قضاوت محسن ترکی در دربی ۸۲ ابراز رضایت کرد.

حسین عسگری در گفت‌وگو با تسنیم، در مورد عملکرد تیم داوری دربی ۸۲ و اینکه آیا گل تیم پرسپولیس آفساید بوده یا صحیح بوده است، گفت: محسن ترکی قضاوت خوب و کم اشتباهی داشت و کاملا بر بازی مسلط بود و با توجه به تجارب بین‌المللی و داخلی که دارد، به خوبی توانست بازی را مدیریت کند.

وی افزود: در مورد صحنه پنالتی باید بگویم تصمیم ترکی کاملا درست بود، متاسفانه اکثر بازیکنان ما از قوانین به خوبی آگاه نیستند، آنها باید بدانند وقتی توپ به جریان بیفتد اگر صحنه‌ای مشابه صحنه پنالتی اتفاق بیفتد که مانند کشتی یا جودو بود داور آن را پنالتی اعلام خواهد کرد. اگرچه ممکن است در برخی موارد به دلیل شلوغی درون محوطه جریمه داور چنین صحنه‌هایی را نبیند اما اگر ببیند قطعا خطا اعلام خواهد کرد.

عسگری در مورد گل اول تیم پرسپولیس آفساید بوده یا نه، اظهار داشت: تصاویر تلویزیونی واضح نبود و نشان نداد که آیا آن صحنه آفساید بوده یا نه چون باید دوربین صحنه را می‌گرفت که بر روی خط آفساید قرار داشت. بنابراین با این تصاویری که پخش شد نمی‌توان قضاوت کرد که آیا گل اول پرسپولیس آفساید بوده یا نه.

رئیس پیشین دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال تصریح کرد: در نیمه دوم درگیری‌ها و خطاهای ناشایست زیاد دیده شد و بازیکنان خیلی راحت اخطار می‌گرفتند که باید در این مورد با بازیکنان صحبت شده و به آنها آموزش‌های لازم را داد چون هنوز ۴ هفته دیگر تا پایان لیگ باقی مانده و یک بازیکن نباید اخطار بگیرد. در مجموع قضاوت تیم داوری و محسن ترکی خوب بود و در نتیجه بازی تاثیرگذار نبود.

عسگری در مورد پنالتی که به سود استقلال گرفته شد، اظهار داشت: نمی‌دانم در این بازی وضعیت تصویربرداری چرا با بازی‌های قبلی فرق می‌کرد، متاسفانه در آن صحنه جایگاه دوربین‌ها در زاویه خوبی نبود که کارشناسان داوری بخواهند نظر بدهند. ترکی جاگیری خوبی داشته و زاویه دید او مناسب بود و در چنین مواردی کارشناسان بر تصمیم داور صحه می‌گذارند.

وی در مورد کارت زرد طارمی تاکید کرد: در آن صحنه داور خطای امید ابراهیمی را اعلام کرد اما طارمی می‌خواست با برداشتن توپ در بازی تاخیر ایجاد کند که این موضوع باعث شد داور نیز به او کارت زرد نشان دهد، در واقع او یک اخطار مبتدیانه از داور گرفت.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.