خسروی:امیدوارم داوران دربی تکراری نباشند

علی خسروی

کارشناس داوری فوتبال کشورمان گفت: داور دربی رفت با نظر اصفهانیان و عنایت انتخاب شد و به نظر بقیه اعضا، اهمیتی داده نشد.
علی خسروی در گفت و گو با کاپ، درباره قضاوت دربی ۸۲ اظهار داشت: فکر می کنم دیگر قضاوت دربی مانند بازی تیم های پرسپولیس و ملوان و یا بازی هایی از این دست شده است و فرق نمی کند که چه کسی داور این دیدار باشد.
وی در ادامه افزود: به شخصه دوست دارم داورانی در این دیدار انتخاب شوند که پیش از این سابقه حضور در شهرآورد را نداشته باشند و یا بهتر بگویم تکراری نباشند.ما سرمایه های داوری زیادی در کشورمان داریم که باید از آنها استفاده بهینه کنیم و در بازی هایی از این دست به آنها میدان دهیم. در ادوار گذشته به داوران شهرستانی بها داده شد و خود من یکی از کسانی بودم که موافق این قضیه بودم.
کارشناس داوری فوتبال کشورمان در ادامه خاطرنشان کرد: در جلسه ای که کمیته داوران فردا تشکیل خواهد داد درباره قضاوت دربی هم صحبت خواهد شد. از فریدون اصفهانیان و مسعود عنایت می خواهم نظر همه را جویا شوند متاسفانه در بازی رفت امثال حسن کامرانی فر، رامین حقیقی و شیرازی نتوانستند نظر خودشان را ارایه کنند و در نهایت طی یک تصمیم دونفره توسط اصفهانیان و عنایت داور دربی مشخص شد که امیدوارم این بار اینگونه نباشد. باید به داوران جوان مان اجازه دهیم در این گونه بازی ها خودشان را محک بزنند تا بتوانند در میادین بین المللی برای کشورمان افتخارآفرینی کنند.
وی در ادامه بیان داشت: به طور مثال در بازی الکلاسیکو از داوری استفاده شده بود که در لیست داوران جام جهانی حضور ندارد و اتفاقا برعکس کمک هایش قضاوت بدی هم انجام نداد در این بازی های بزرگ از داوران نمی خواهند که زیاد دست به جیب شوند و به بازیکنان کارت بدهند. از طرفی دربی ما حساسیت های فراوانی هم دارد. مطمئن باشید اگر رییس جمهور و وزرایش در ایران باشند این بازی را خواهند دید پس نمی توان به سادگی از کنار آن عبور کرد.
خسروی در پاسخ به این سوال که شنیده می شود او داوران دربی را مشخص می کند اذعان داشت: شهرآوردی که تورج حق وردی قضاوت آن را برعهده داشت چند روز قبلش مصاحبه ای انجام داده بودند که خیلی ها گفتند این مصاحبه باعث شد به یک داور شهرستانی اعتماد شود وگرنه من خودم مستقیما هیچ وقت این کار را انجام نداده ام. بنده به خواسته جامعه داوران کاندیدعضویت در هیات رییس فدراسیون فوتبال شدم و تنها وقتی سمتی در داوری می گیرم که آن سمت ریاست کمیته داوران باشد نه چیز دیگری.
وی در ادامه تصریح کرد: اولین دوره ای که قرار بود دوباره داوری ایرانی قضاوت دربی را برعهده داشته باشد به سعید مظفری زاده گفتند تو داور هستی و او هم با خانواده اش به کیش رفت اما قبل از دربی اعلام کردند ترکی داور این بازی خواهد بود. در بازی برگشت هم عنایت به مرادی گفته بود تو قاضی این بازی خواهی بود اما زمانی که ترکی به همراه جهانبازی و فروغی به اربیل عراق رفته بودند با تلفن اعلام کردند او باید این بازی را سوت بزند و سریعا ترکی خودش را به تهران رساند. به نوعی می توان گفت دو قضاوت اول محسن ترکی در دربی بهایش افسردگی دو داور دیگر بود.
خسروی در پایان گفت: با همه این تفاسیر امیدوارم دربی ۸۲ هم در عین جذابیت و زیبایی فنی قضاوت خوبی هم به همراه داشته باشد و داوران این مسابقه به خوبی کار خودشان را انجام دهند. باز هم تاکید می کنم دوست دارم داور و کمک داورانی که پیش از این در دربی حضور نداشتند انتخاب شوند تا افتخار قضاوت در چنین بازی بزرگی نصیب شان شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.