عنایت: از بین ابوالفضلی و منصوری یکی به این گروه داوری ایرانی اضافه خواهد شد

مسعود عنایت رئیس کمیته داورانرئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال گفت: دو سه سال است که داوران ایرانی هم برای قضاوت به کشور عربستان نمی‌روند.

 

 به گزارش سایت داوران ایران وبه نقل از  خبرگزاری فارس  مسعود عنایت در مورد انتخاب فغانی و رضا سخندان برای قضاوت در مقدماتی المپیک در کشور قطر و اینکه چقدر این انتخاب به فغانی برای قضاوت در جام جهانی کمک می‌کند، گفت: با توجه به اینکه کوپل (گروه) داوری ایرانی باید برای قضاوت در جام جهانی انتخاب شوند حضور فغانی و سخندان را می‌توان تقریبا قطعی دانست اما از بین ابوالفضلی و منصوری یکی به این گروه داوری ایرانی اضافه خواهد شد که در یکی دو سال مانده به جام جهانی، فیفا به تناوب از این دو استفاده می‌کند و در نهایت یکی را به عنوان کمک دوم فغانی انتخاب خواهد کرد.

رئیس دپارتمان داوری در مورد اینکه فدراسیون فوتبال عربستان اعلام کرده اجازه قضاوت به داوران این کشور در ایران و برای تیم‌های ایرانی را نمی‌دهد گفت: در مورد مسائل حقوقی و بین‌المللی من نمی‌توانم اظهارنظری کنم اما آنچه مسلم است اینکه AFC دو سه سال است که از داوران ایرانی هم برای قضاوت در کشور عربستان استفاده نمی‌کند و به نوعی برخی حساسیت‌ها را لحاظ کرده است.

عنایت در مورد برگزاری کلاس آموزشی داوری در نیم فصل گفت: این کلاس روز ۲۴ دی ماه آغاز می‌شود و مدرس آن اسماعیل صفیری از اصفهان است و مدیر کلاس هم فریدون اصفهانیان رئیس کمیته داوران خواهد بود.

وی در مورد انتخاب کمک داور برتر نیم فصل اول لیگ گفت: رضا سخندان به عنوان کمک داور برتر نیم فصل اول لیگ انتخاب شده که اکنون در قطر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.