گلایه شدید داور بین‌المللی فوتبال ایران

محسن ترکی

محسن ترکی داور بین‌المللی فوتبال کشورمان می‌گوید حسین زرگر حق خداحافظی از فوتبال را ندارد بلکه او باید بایستد و بجنگد تا فوتبال بیش از این توسط «چسبیده‌ها به فوتبال» نابود نشود.

بار دیگر در دفاع از خانواده داوری سخن گفت. او که به شدت از تصمیم زرگر برای جدایی از فوتبال دلخور است گفت: «من به این دوست جوان و خوبم، حسین زرگر، می‌گویم الان وقت خالی کردن میدان نیست. اتفاقا حالاست که باید بایستیم و خودمان را اثبات کنیم. ما خانواده فوتبال هستیم، نه چهار نفری که بدون هیچ سابقه‌ای آمدند و اختیار فوتبال افتاده دستشان تا هر روز بیشتر از دیروز نابودش کنند.»

این داور بین‌المللی فوتبال افزود: یکی مثل محسن ترکی که از ۹ سالگی در این فوتبال خاک خورده دلش بیشتر برای فوتبال کشورش می‌سوزد یا این آقایانی که اصلا نمی‌دانند فوتبال چه چیزی است؟ حالا هم می‌بینید که با تصمیم‌هایشان چه بلایی سر فوتبالمان آمده است. زرگر باید بماند و بجنگد چون همان‌طور که خودش هم حتما یادش مانده، در آخرین جلسه‌ای که با مسئولان داشتیم، گفتیم اگر قرار به رفتن باشد، همه ما با هم می‌رویم. یکی از ما میدان را خالی نمی‌کند. یا همه با هم می‌مانیم و می‌جنگیم یا پای پیمانی که بستیم، می‌مانیم و با همدیگر می‌رویم؛ ولی الان وقت خالی کردن میدان نیست. اگر قرار به رفتن است، همان‌هایی که فوتبال را به این روز انداختند باید بروند.»

بسیاری تصمیم زرگر را تصمیمی احساسی می‌دانند؛ اینکه او بعد از آن هجمه تصمیم گرفته خداحافظی کند. البته این داور کار جالبی هم کرده، عذرخواهی از تیم راه‌آهن و پذیرش اشتباه خود. ترکی در این باره می‌گوید: «به هر حال فضای سنگینی ایجاد شده و زرگر احساس کرده تنهاست اما باید بداند که خانواده داوری در کنار اوست و تنها نمی‌ماند. به نظرم این تصمیمش احساسی است و باید بیشتر به کاری که می‌خواهد انجام بدهد فکر کند. او باید بماند و بجنگد و بداند اشتباه برای همه هست. درباره عذرخواهی‌اش هم راستش دو نوع دیدگاه وجود دارد؛ از نظر داوری و قوانین داوری این رفتار او صحیح نیست و در کلاس‌های داوری عذرخواهی در رسانه‌ها به شدت نفی شده اما او از سر خلوص نیت، شهامت به خرج داده و با اینکه شاید گروهی بگویند این کار را برای تغییر نظر افکار عمومی انجام داده، گفته عذر می‌خواهد. به هر حال او باید از احساس فاصله بگیرد و بهترین تصمیم را در نظرش داشته باشد.»

ترکی درباره احتمال استفاده از داوران خارجی در لیگ هم گفت: «چرا که نه؟ حتما این کار را بکنند. آقایان یک سال است که مصوبه هیأت رئیسه دارند اما عُرضه خریدن ۴ دستگاه ارتباط رادیویی را نداشتند، بعد بروند داور خارجی برای لیگ بیاورند. ما که از این تصمیم استقبال می‌کنیم!»

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.