اصفهانیان: کمیته انضباطی پاسخگو باشد

فریدون اصفهانیان

وقتی ما مصاحبه می‌کنیم و در مورد اشتباهات داوران صحبت می‌کنیم گویی خیلی اتفاق خاصی رخ نمی‌دهد. در این میان وظیفه ما یک چیزی است و وظیفه نهادهای هم دیگر هم یک چیز دیگر. باشگاه‌ها، کمیته انضباطی و کمیته اخلاق هم وظایفی دارند اما همه هم فکر می‌‌کنند که فقط باید داوران به صورت کامل به وظیفه خودشان عمل کنند و بقیه دیگر نیازی نیست به وظیفه خود عمل کنند.

*چه کسی باید جلوی فحاشی‌ها به داوران را بگیرد؟

وی ادامه داد: وقتی هنوز بازی‌ها آغاز نشده است هجمه‌‌ها را علیه داوری آغاز می‌کنند، دیگر سرنوشت بهتری را انتظار خواهید داشت؟ مگر می‌شود قبل از آغاز بازی این چنین هجمه پراکنی کرد؟ اصلاً بازی‌ها هم آغاز شود، چه کسی باید جلوی فحاشی به داوران را بگیرد؟ بعد ما هم که این موارد را مطرح می‌کنیم اما بازتاب خوبی پیدا نمی‌کند. هرچقدر هم می‌گوییم به داوران برسید، آنها هم نیازمند هستند و آنها هم باید امکانات داشته باشند، گوش شنوایی وجود ندارد.

*می‌دانستم جلوی اهدای سُس‌ها را می‌گرفتم

اصفهانیان در خصوص اهدای سُس به داوران و اینکه آیا با این کار شأن آنها پایین نیامد، گفت: چه کسی این کار را کرد و با چه کسی برای انجام آن هماهنگ کرد؟ اگر می‌دانستم که اصلا اجازه انجام این کار را نمی‌دادم. اگر خدای نکرده این سس‌ها مشکل‌دار بود چه اتفاقی برای جامعه داوری رخ می‌داد؟ آیا باید این طور هدایا را تحت هر شرایطی پذیرفت؟ باید برای این کار هماهنگی می‌شد و مشخص می‌شد که چه کسی این هدیه را و با چه نیتی پرداخت کرده است؟

*چرا همه فقط از داوران ایراد می‌گیرند

رئیس کمیته داوران در خصوص انتقادات ترکی از مسئولان فدراسیون فوتبال گفت: ما به نظرات ترکی احترام می‌گذاریم اما فدراسیون هم قانون و مقررات دارد و همه افراد طبق قانون در سمت‌های خود انتخاب می‌شوند اما حرف من این است که چرا همه فقط به داوران ایراد می‌گیرند؟ نصیرزاده می‌گوید که در آیین‌نامه کمیته انضباطی آمده است که می‌توان علیه کسانی که علیه داوران هجمه راه می‌اندازند و مشکلاتی را ایجاد می‌کنند برخورد کرد. این آیین نامه ما رعایت شود خیلی از مشکات هم حل خواهد شد.

* نه استعفای دسته جمعی از کمیته اخلاق دیدم و نه یک نفره!

اصفهانیان در خصوص اینکه آیا استعفای دسته جمعی اعضای کمیته اخلاق صحت دارد یا خیر، گفت: ما چنین چیزی را ندیده‌ایم نه استعفای یک نفره‌اش را دیدیم و دسته جمعی‌اش را!

*به صحبت‌هایم در هیأت رئیسه ترتیب اثر داده نمی‌شود

رئیس کمیته داوران یادآور شد: داوران مگر رکن اصلی فوتبال نیستند؟ آنها نیاز به فیزیوتراپ و روانشاس ندارند؟ فدراسیون چطور تیم ملی را از لحاظ مالی تأمین می‌کند اما به اوضاع مالی داوران رسیدگی نمی‌شود. ما همه اینها را در هیأت رئیسه مطرح می‌کنیم اما ترتیب اثری داده نمی‌شود. الان پول داوران دو سال به دو سال داده می‌شود و من هم مرتب در هیأت رئیسه این موضوع را اعلام می‌کنم که حق الزحمه داوران را در موعد مقرر پرداخت کنید اما باز هم پرداخت نمی‌شود.

*درست نیست قبل از آغاز مسابقات علیه داوران هجمه ایجاد کنیم

اصفهانیان همچنین در مورد انتقادات یحیی گل‌محمدی از وی یادآور شد: به گل محمدی کاری نداریم و اسمی از کسی نمی‌بریم و فقط می‌گویم درست نیست که هنوز مسابقات آغاز نشده بخواهیم علیه داوری و داوران هجمه درست کنیم. از کسی اسم نمی‌بریم و این کار هم خوبیت ندارد. اینکه بخواهیم مدام پاسخگوی اظهارات یکدیگر باشیم مشکلات را حتی بیشتر هم می‌کند.

*چه کاری به قهرمانی دیگر تیم‌ها داریم؟

وی در مورد اینکه گل‌محمدی گفته است اگر می‌دانستیم از قهرمانی ما ناراحت می‌شوند، هیچگاه قهرمان نمی‌شدیم و اینکه اصفهانیان قاطی کرده است، گفت: بالاخره مردم بهترین قاضی هستند. مگر تیم‌های دیگر قهرمان می‌شوند، می‌گوییم که چرا قهرمان شدند؟ ما کاری نداریم چه تیمی قهرمان می‌شود و چه تیمی نمی‌شود. قهرمانی هم ارزانی خودشان باشد. ذوب آهن زحمت کشیده و قهرمان شده است و دستشان هم درد نکند.

*اگر قاطی کرده بودم که…!

اصفهانیان گفت: اگر قاطی کرده باشیم که …! متأسفانه وقتی این اظهارات پیش می‌آید باید کمیته انضباطی پاسخگو باشد و من نباید پاسخگوی این حرف‌ها باشم. آقای ایکس و ایگرگ که مسئولان تصمیم گیرنده هستند باید پاسخ این اظهارات را بدهند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.