عنایت: محسن ترکی بهترین داور هفته هفتم شد

مسعود عنایت

مسعود عنایت در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد اشتباهات حسین زرگر در دیدار استقلال و راه‌آهن گفت: حسین زرگر در این مسابقه اشتباهاتی داشت اولین اشتباهاتش پنالتی بود که به سود استقلال اعلام کرد. در آن صحنه میثم مجیدی بازیکن استقلال بر روی دروازه‌بان راه‌آهن مرتکب خطا شد که داور باید یک ضربه آزاد به سود راه‌آهن اعلام می‌کرد اما داور آن صحنه را ندید و صحنه آرنج زدن دروازه‌بان راه‌آهن را به بازیکن استقلال دید البته این را بگویم که اخراج دروازه‌بان راه‌آهن به خاطر آن ضربه درست بود اما اعلام پنالتی به سود استقلال اشتباه بود.

وی ادامه داد: اشتباه دیگر حسین زرگر این بود گلی که استقلال به درستی وارد دروازه راه‌آ‌هن کرد را مردود اعلام کرد با این اشتباهات حسین زرگر محروم می‌شود اما مدت محرومیت او بسته به گزارش و نمره ناظر داوری دارد.

عنایت در مورد پنالتی دوم استقلال گفت: در آن صحنه برخی می‌گویند مهاجم استقلال دایوینگ کرده است و باید فیلم این صحنه را دوباره بازبینی کنیم.

رئیس دپارتمان داوری در مورد قضاوت محسن ترکی در بازی پرسپولیس و تراکتورسازی و اعتراضاتی که قبل از بازی به انتخاب این داور از سوی ششکلانی رئیس هیأت فوتبال استان انجام شده بود، گفت: محسن ترکی تحت تأثیر جو ورزشگاه و فحاشی‌ که به او شد قرار نگرفت و تمام تصمیماتی که در آن بازی داشت کاملاً درست و قانونی بود به همین دلیل محسن ترکی بهترین داور هفته هفتم انتخاب شد البته ترکی در گزارش خود تمامی فحاشی‌ که به او شده را منعکس کرده و ما این گزارش را به دبیر کل فدراسیون فوتبال ارائه خواهیم داد تا در موردش تصمیم‌گیری کند. فرج‌الله یثربی مسئول برگزاری مسابقه نیز این فحاشی‌ را تأیید کرده است. انتخاب داور هم به ششکلانی ارتباطی نداشته که اعتراض کند.

وی در مورد اینکه اسکوچیچ داور بازی سایپا و فولاد را دزد خطاب کرده گفت: ما از اسکوچیچ به طور رسمی شکایت کرده‌ایم و شکایت خود را به دبیر کل فدراسیون ارائه دادیم ایشان به داور ما اهانت کرده و داور را دزد خطاب کرده است. آقای اسکوچیچ فراموش کرده که در بازی با پدیده با اشتباه کمک‌داور بازی باخته را مساوی کرد و در دقیقه ۹۰ گل مساوی را تیمش به ثمر رساند و آن زمان به هوا می‌پرید اما اکنون داور ما را دزد خطاب می‌کند.

عنایت در مورد اینکه برخی از کارشناسان داوری می‌گویند باید از داور خارجی در لیگ استفاده شود، گفت: تا زمانی که من مسئول دپارتمان داوری هستم امکان ندارد از داور خارجی استفاده کنم.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.