اصفهانیان: داوران استقلال و راه‌آهن مرتکب اشتباه شدند

اصفهانیان رئیس کمیته داوران ایران

رییس کمیته‌ داوران فدراسیون فوتبال با بیان این که داوران دیدار استقلال و راه‌آهن مرتکب اشتباه شدند، گفت: در سایر دیدارها به خصوص دیدار تراکتورسازی و پرسپولیس هیچ اشتباهی رخ نداد.

فریدون اصفهانیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره قضاوت حسین زرگر در دیدار استقلال برابر راه‌آهن، اظها‌ر کرد: متاسفانه داور و کمک داور در این بازی اشتباه‌هاdی داشتند و چیزی برای گفتن نداریم که بگوییم. در بازی‌های دیگر اشتباهی رخ نداد و ترکی به درستی دیدار پر‌سپولیس و تراکتورسازی را قضاوت کرد. حتما عملکرد داوران را آنالیز خواهیم کرد.

رییس کمیته‌ داوران فدراسیون فوتبال با اشاره به صحبت‌های دارگان اسکوچیچ، سرمربی فولاد خوزستان پس از پایان دیدار تیمش با سایپا مبنی بر این که داور یار دوازدهم سایپایی‌ها بود، تصریح کرد: هنوز گزارش این بازی به دست ما نرسیده است و به نظرم بهتر است هر کسی به وظایف خودش رسیدگی کند. مربی فولاد باید بر روی کار خودش تمرکز کند و انتظار داریم که کمیته‌ انضباطی با کسانی که به داوران تهمت می‌زنند برخورد کند. چرا همه اشتباه‌های داوران را می‌بینند؟

وی ا‌ضافه‌ کرد‌: داوران ایرانی با کمترین‌ها کارشان را انجام می‌دهند. آنها حتی برای ایاب و ذهاب با مشکل مواجه هستند. حق الزحمه آنها در موعد مقرر پرداخت نمی‌شود و دغدغه‌ فکری دارند. عادلانه نیست که فقط آنها را مقصر بدانیم.

اصفهانیان با بیان این که ناظر بازی تمام اتفاقات دیدار تراکتورسازی و پر‌سپولیس را گزارش می‌کند، گفت: داوری که در دیدار پر‌سپولیس و تراکتورسازی مشکلی نداشته است، چرا باید مورد اهانت تماشاگران قرار بگیرد؟ طبق قانون باید از این داور حمایت کنیم و با هو‌اد‌ا‌ران تراکتورسازی برخورد شود. سال گذشته به دلیل اتفاقات دیدار استقلال و تراکتورسازی که محسن ترکی قضاوت آن دیدار را بر عهده گرفته بود او را برای دیدار پایان فصل میان تیم‌های تراکتورسازی و نفت انتخاب نکردیم، چرا که فکر می‌کردیم می‌تواند مشکل آفرین شود، به همین دلیل علیرضا فغانی برای آن دیدار انتخاب شد.

عضو هیات رییسه فدراسیون فو‌تبا‌ل خاطر‌ نشان کرد: در آن دیدار ما فغانی را برای داوری انتخاب کردیم، اما تراکتوری‌ها گفتند چرا ترکی داور آن دیدار نشده است؟ در حال‌ حاضر هم می‌گویند چرا ترکی را برای بازی تراکتورسازی و پر‌سپولیس انتخاب کردیم! ما همیشه سعی می‌کنیم داورانی را انتخاب کنیم که از هر لحاظ بتواند دیدار مورد نظر را کنترل کند. نمی‌شود که هر کسی داور مورد نظر خودش را از کمیته‌ داوران درخواست کند. این کار در روحیه داوران تاثیر منفی می‌گذارد. با محروم کردن تماشاگران از حضور در استادیوم مشکل ما حل نمی‌شود و باید دیر یا زود فرهنگسازی کنیم.

رییس کمیته‌ داوران در پاسخ به این سوال که آیا فدراسیون فو‌تبا‌ل حمایت لازم را از داوران انجام می‌دهد و حقوق آنها را به موقع پرداخت می‌کند در ادامه، اظها‌ر کرد: حقوق داوران پرداخت می‌شود، اما این کار با تاخیر صورت می‌گیرد. این مسائل بهانه است و باید از داوران حمایت شود. هر کسی به خودش اجازه می‌دهد که عملکرد داوران را آنالیز کند. چرا دیگر کار مربیان مورد تحلیل و بررسی قرار نمی‌گیرد؟ چند سال پیش برنامه “۹۰” عملکرد تیم‌ها و مربیان را هم تحلیل می‌کرد، اما این کار دیگر صورت نمی‌گیرد تا مدیران باشگاه‌ها به مربیان ایرادی وارد نکنند. ما فو‌تبا‌لی هستیم و این مسائل را می‌فهمیم. آیا فقط حقوق داوران است که از بیت المال پرداخت می‌شود؟ پول مربیان هم از بیت المال تامین می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.