علی خسروی : مشکل داوری با جلسه حل نمی شود

علی خسروی

علی خسروی کارشناس نام آشنای داور فوتبال کشورمان به سایت خبری ناصر حجازی گفت : پیشنهاد دادیم که یک کارگروه راه اندازی کنیم که افرا فاخر در آن حضور یابند و برای رفع مشکلات داوری چاره جویی کنند اما متاسفانه به این درخواست جالب توجهی نکردند در حالیکه می توانستیم در ایام تعطیلات  لیگ برتر قدمهای خوبی در این زمینه برداریم .

مدیر ورزش شهرداری منطقه یک ، عضو کمیته داوران هیات فوتبال استان تهران و سخنگوی کانون داوران فوتبال ایران در ادامه افزود: بنده و برخی از دوستان پیشنهاد دادیم که یک کارگروه مرکب از کارشناسان مجرب داوری که خارج از فدراسیون فوتبال باشند و همچنین اساتید دانشگاهها “روان شناس” و اقایان مسعود عنایت و علیرضا اسدی نیز در آن حضوریابند تا بتوانیم آسیب شناسی کنیم و یک نقشه راه برای وضعیت داوری فوتبال کشورمان ترسیم کنیم .

وی افزود: هدف من و دیگر دوستانی که این پیشنهاد را ارایه دادند ، فقط خدمت به جامعه داوری فوتبال کشوراست ولی نمی دانم که چرا مسوولان فدراسیون فوتبال به این درخواست های جالب توجه و اثر بخش بی توجهی می کنند.

خسروی در ادامه با تاکید بر اینکه با صرف برگزاری یک یا دو جلسه مشکلات حل نخواهد شد ، گفت : دبیر فدراسیون فوتبال قرار است با داوران جلسه بگذارد و صحبت کند ، سئوال من از ایشان این است که با برپایی یک جلسه چند ساعته به کجا می خواهیم برسیم ؟

این کارشناس داوی همچنین تصریح کرد : به اعتقاد بنده برای رفع این مشکلات باید سازمان رفاهی برای داوران درست کرد ، وقتی برای یک داور بلیت رفت به شهرستان تهیه می کنند ولی وی برای برگشت باید دست به دامان این و آن شود ، معنایش چه می تواند باشد . شاید باورتان نشود ولی چندی پیش یکی از داوران چون نتوانست بلیت هواپیما و اتوبوس تهیه کند ، بناچار با یک کامیون به شهر خود برگشت چون باید صبح فردای آن روز به اداره می رفت .

وی افزود : نمی دانم که چرا نقدها و راهکارهای منصفانه کارشناسان داوری را جدی نمی گیرند و چرا هرچه ما می گوییم بی فایده است . فدراسیون فوتبال باید به این مسائل حساس باشد و وسواس بیشتری بخرج دهد ، من و امثال من نگران هستیم و دوست داریم مشکلات کاهش یابد . شک ندارم که اگر به  حرفهای ما گوش فرا دهند ، بسیاری از نقاط تاریک و پاشنه آشیل داوری به کف خواهد رسید .

1 دیدگاه
  1. اگر جلسه را ه حل است در ان به مشکلات اساسی و رفع مشکلات داوری ایران پیگیری رفع شود

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.