انتقاد تند اسلامیان از اظهارات وزیر علیه داوران

اسلامیان

نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال در خصوص هجمه زیاد علیه داوران بیان داشت: همه سرمایه گذاری در فوتبال در یک زمین چمن پیاده می شود که یک داور باید آنرا هدایت کند. ممکن است یک داور در یک بازی اشتباه کند اما به نظرم وقتی هر هفته میلیون ها ایرانی روی کار یک داور در برنامه نود نظارت می کنند، هیچ داوری نیست که بخواهد از روی عمد اشتباه کند. شاید در نهادهای دیگر تخلف هم صورت بگیرد و کسی نبیند اما داوران در شیشه ای هستند که همه آنها را می بینند.

وی ادامه داد: اینکه بخواهیم داوران را با این هجمه با استرس وارد زمین کنند،‌ واقعا ناجوانمردانه است. البته در برخی از انتخابها در داوری نیز می توان بهتر کار کرد. مثلا فغانی را می توانستند برای بازی راحت تری بگذارند تا بعد از حاشیه های تبریز آرامش بگیرد. با این حال نه تنها او بلکه همه داوران در یک فضای استرس آمیزی قرار گرفتند. مربیان نیز یاد گرفته اند که بعد از ناکامی داور را مقصر می دانند. مربی که تیمش ۵ موقعیت را گل نمی زنند، سراغ مشکلات تیمش نمی رود و دائما به داور اعتراض می کند. این هم برای مسئولان و همه اعضای تیم یک راه حل شده که خودشان را از زیر فشار باخت ها بیرون بیاورند و داوران را زیر فشار قرار دهند. به نظرم ظلم فاحشی به داوران می شود و تمام مسئولان در حق داوران جفا می کنند.

اسلامیان در واکنش به انتقادات تند وزیر از داوری فوتبال گفت:‌ این آقایان وقتی تیمهای استقلال و پرسپولیس را اداره می کنند،‌ طبیعی است که در برابر چنین اتفاقاتی عکس العمل نشان می دهند. اینکه می گوییم نباید باشگاهها دولتی باشند به خاطر همین است که این تناقض ها به وجود می آید که وزیر نمی داند از نگاه حاکمیت باید عمل کند یا از نگاه مالکیت. هر یک سال ۶ مدیر عوض می کنند و یکی را به زندان می اندازند. آخرش همین می شود که تیمشان می بازد، به خاطر توجیه کارهای خود به گردن داور می اندازند.

وی در پایان گفت:‌ به جای اینکه این آقایان مسئول بروند مسائل و مشکلات ساختاری خود را حل کنند و اینکه جواب بدهند که مسئولیت این بلاتکلیفی استقلال و پرسپولیس چیست، به سراغ داور می روند. ۴ ماه است که برای پرسپولیس اسپانسر انتخاب نکردند و مطمئن باشید که بازهم نمی توانند سرخابی ها را درست اداره کنند. مشکل این ۲ باشگاه نه مربی است،‌ نه بازیکن و نه داور،‌ بلکه اصل موضوع بلاتکلیفی آنهاست که آقایان باید پاسخگوی آن باشند. من تعجب می کنم از مسئولانی ادعای مسئولیت دارند و چنین مسائلی را متوجه نمی شوند. این هم مردانگی شان است که به خاطر یک اشتباه داور،‌ او را سکه یک پول می کنند. مطمئن باشید وضعیت استقلال و پرسپولیس بدتر از گذشته خواهد شد چون نمی توانند آنها را اداره کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.