اصفهانیان: پنالتی گرفته شده برای تیم ملوان کاملا محرز بود

فریدون اصفهانیانرئیس کمیته داوران در واکنش به انتقادات شدید سرمربی ذوب آهن بعد از بازی با ملوان، گفت: اگر طبق گفته‌های یحیی گل‌محمدی نتایج فوتبال ایران خارج از زمین رقم می‌خورد، چطور ذوب آهن قهرمان جام حذفی شد؟

 

 

به گزارش سایت داوران ایران وبه نقل از خبرگزاری مهر، فریدون اصفهانیان درباره ارزیابی‌اش از داوری‌های هفته نخست لیگ برتر فوتبال ایران با بیان مطلب فوق اظهار کرد: هنوز گزارش کاملی از داوری‌های هفته نخست به دستمان نرسیده است ولی طبق اعلام چند ناظر داوری، در مجموع عملکردها بد نبوده است. امسال قبل از شروع لیگ برای داوران کلاسهای مختلفی برگزار کردیم و آنها توجیه هستند تا اشتباهاتشان به حداقل برسد.

 

 

رئیس کمیته داوران درباره اعتراض بازیکنان پرسپولیس مبنی بر اشتباه داور و نادیده گرفتن دو پنالتی برای این تیم در بازی با پدیده مشهد، تاکید کرد: همانطور که گفتم من هنوز فیلم بازی‌ها را ندیده‌ام. به هر حال اگر صحبتی باشد بازیکنان انجام می‌دهند ولی آنطور که ناظر مسابقه به من گفت، داوری این دیدار هم مشکلی نداشت.

 

 

اصفهانیان که در هفته اول لیگ ناظر داوری دیدار دو تیم ملوان با ذوب آهن بود، درباره این مسابقه گفت: داوری مشکل خاصی نداشت. شاید چند خطای ریز بوده باشد که داور در اعلام آن اشتباه کرده ولی در مجموع اشتباه تاثیرگذاری رخ نداد.

 

 

«یحیی گل‌محمدی سرمربی ذوب آهن گفت که داور این بازی سال گذشته هم در مسابقه ذوب آهن با استقلال یک پنالتی برای تیم مقابل گرفت و ما نسبت به انتخاب نشدن وی برای بازی با ملوان تذکر داده بودیم.» رئیس کمیته داوران درباره این صحبتهای گل محمدی هم گفت: این حرفها که ما قبل از مسابقه درخواست کرده بودیم فلان داور باشد یا نباشد، درست نیست. داوران ما خودشان دوست دارند خوب قضاوت کنند. اینطور نیست که چون این داور سال گذشته پنالتی گرفته، امسال هم می‌آید تا پنالتی بگیرد. مربی که نمی‌تواند به ما بگوید کدام داور را انتخاب کنیم.

 

 

اصفهانیان افزود: انتخاب داور با کمیته داوران است نه مربیان. مگر ما در کار مربیان دخالت می‌کنیم و می‌گوییم فلان بازیکن شما سال گذشته اشتباه کرد و امسال نباید آنرا داخل زمین بگذارید؟ مگر ما در چینش تیمها و ترکیب بازیکنان دخالت می‌کنیم که مربیان از ما درخواست می‌کنند فلان داور باشد یا نه. انتظار من از یحیی گل محمدی این است که با این مسائل حرفه‌ای‌تر برخورد کند.

 

 

وی درباره مشکوک بودن صحنه پنالتی برای ملوان تصریح کرد: من خودم ناظر بازی بودم و از بالای سکوها خطای پنالتی کاملا محرز بود. بازیکن ذوب آهن در محاسباتش دچار اشتباه شد و مرتکب خطای پنالتی شد.

 

 

رئیس کمیته داوران درباره صحبت‌های گل‌محمدی مبنی بر اینکه نتایج فوتبال خارج از زمین رقم می‌خورد هم اظهار کرد: اگر اینطور است پس چطور تیم ذوب آهن سال گذشته قهرمان جام حذفی شد؟ این صحبتها از گل محمدی بعید است و باید جوابگوی حرفهایش باشد. کمیته انضباطی باید این مربی را احضار کند.

 

 

اصفهانیان در پایان در پاسخ به سئوالی مبنی بر زمان بازگشت محسن قهرمانی به لیگ برتر و قضاوت این داور گفت: محرومیت قهرمانی تمام شده و این داور تستهای آمادگی جسمانی را هم قبول شده است. هر موقع که نیاز باشد این داور مسابقات را قضاوت می‌کند. ممکن است این هفته باشد یا چند هفته دیگر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.