فغانی: اگر هم دعوت می‌کردند در مراسم شرکت نمی‌کردم

فغانی جام ملتهای اسیا2015داور بین‌المللی فوتبال کشورمان گفت: متاسفانه آقایان نمی‌توانند انتقادات را بشنوند و دوست دارند به‌به و چه‌چه بشنوند.

 

به گزارش سایت داوران ایران وبه نقل از خبرگزاری تسنیم، علیرضا فغانی درباره انتخاب سید احمد صالحی به عنوان برترین داور فصل گذشته لیگ برتر فوتبال عنوان کرد: گزینه‌هایی که به عنوان کاندیدای برترین داور قرار گرفته بودند، داوران خوبی بودند و قابل تقدیر هستند. این عنوان را به صالحی و همچنین انتخاب برترین کمک داور را به محمدرضا منصوری تبریک می‌گویم.

 

 

وی در مورد اینکه قرار بود در این مراسم از وی و تیم داوری که در فینال جام ملت‌های ۲۰۱۵ آسیا قضاوت کرده بودند، تقدیر شود، گفت: دعوتی از ما برای شرکت در این مراسم صورت نگرفت. قرار بود در این مراسم از ما تقدیر شود اما فکر می‌کنم مصاحبه‌های ما در مورد مهدی تاج و اختلافاتی که در مورد دستمزد داوران داشتند، به مذاق آقایان خوش نیامد و به همین دلیل ما را دعوت نکردند.

 

 

داور بین‌المللی کشورمان تصریح کرد: ظاهرا محسن ترکی هم بین گزینه برترین داور قرار داشت اما به دلیل صحبت‌هایی که در خصوص داوری انجام داده بود، نام وی در بین برترین‌ها قرار نگرفت. این مسئله باعث شد دو کمک داور دیگر هم چوب این قضیه را بخورند.

 

 

«متاسفانه آقایان نمی‌توانند انتقادات را بشنوند و دوست دارند به‌به و چه‌چه بشنوند». فغانی ادامه داد: فریدون اصفهانیان چند روز پیش مصاحبه کرده بود که تیم داوری در جام ملت‌ها در بین گزینه‌های برترین داوران قرار نمی‌گیرند اما از آنها تقدیر خواهد شد. ما نیازی نداریم پس از چند ماه بخواهند از ما تقدیر کنند، چرا که به این مسائل عادت کرده‌ایم.

 

 

وی گفت: عادت دارم آن چیزی که واقعیت داشته باشد را به جان بخرم و از گفتن آن ترسی ندارم. برای من مهم نبود که در این مراسم حضور نداشتم و اگر هم دعوت می‌کردند، در مراسم شرکت نمی‌کردم. آقایان پس از فینال جام ملت‌ها حتی به خودشان زحمت ندادند تماس بگیرند، چه برسد به اینکه تقدیر کنند.

 

 

داور بین‌المللی کشورمان در پایان به تسنیم گفت: موفقیت تیم داوری ایران در جام ملت‌ها به جامعه داوری برمی‌گردد و آقایان هیچ کاری برای داوری نخواهند کرد و این موضوع ادامه خواهد داشت. امیدوارم افرادی که آمده‌اند، دیدشان را تغییر دهند و دنبال تبلیغات نباشند.

3 دیدگاه
 1. حسین عباسی زنجان ۱۳۹۴/۰۵/۰۵ در ۱۰:۵۳

  سلام اقای فغانی سکوت ما بهترین گزینه اقتدار داوریتان است در زمین فوتبال شما حرفهایتان را شیواتر بیان میکنید متاسفانه ساختار فوتبال ما با ای نظریات و غیره عوض نمی شود . موفقیتتان را به هموراه دیگر داوران و دوستان از خدا خواهانم

 2. مجتبی جعفری-کرج ۱۳۹۴/۰۵/۰۵ در ۱۶:۳۳

  سلام
  آیا داوری که با شایستگی تمام فینال جام ملت های آسیا را قضاوت کرده و در جام جهانی حضور داشته شایسته تقدیر نیست!
  بی انصافی است که توقع داشته باشیم بعد از چنین رفتارهایی انگیزه پیشرفت در داوران وجود داشته باشد.

 3. سید علی موسوی ۱۳۹۴/۰۵/۰۶ در ۱۶:۳۶

  کاش آقای عنایت با اومدنش یه حال روزی به این داورا بده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.