اعلام سهمیه داوران بین المللی ایران در سال ۲۰۱۶ – ۲۰۱۷

60کنفدراسیون فوتبال آسیا سهمیه داوران بین المللی کشورهای آسیایی فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی در دو بخش آقایان و بانوان را اعلام کرد.
به گزارش سایت داوران ایران وبه نقل از سایت رسمی فدراسیون، پس از تصمیمی که در نشست کمیته داوران ای اف سی در تاریخ ۳ فروردین ۹۴ گرفته شد و در ۲۰ تیرماه ۹۴ مورد تایید کمیته اجرایی AFC قرار گرفت، سهمیه داوران کشورهای آسیایی در سال ۲۰۱۶ – ۲۰۱۷ تصویب شد.
سهمیه بندی داوران بین المللی فدراسیون های عضو کنفدراسیون فوتبال آسیا بر اساس موارد زیر صورت گرفته است:
–   توسعه و دست آوردهای داوری هر کشور در سال ۲۰۱۴
–   رنکینگ فدراسیون فوتبال در آسیا و جهان در سال ۲۰۱۴
–   شرکت تیم ها در مسابقات آسیایی در سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴
–   تعداد داوران در پنل  AFC
–   تعداد شرکت داوران و کمک داوران هر کشور در مسابقات رسمی آسیایی و جهانی در سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ بعلاوه جام ملتهای آسیا ۲۰۱۵
–   نتایج کسب شده از ارزیابی داوران در مسابقات رسمی توسط ای اف سی در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵
بر همین اساس داوران و کمک داوران بین المللی ایران در حوزه فوتبال آقایان با کسب سهمیه ۷ داور و ۹ کمک داور بطور مشترک با کشورهای استرالیا، چین، ایران، ژاپن، کره جنوبی، قطر، عربستان، امارات و در بالاترین ظرفیت سهمیه ای قرار گرفت.
داوری و کمک داوری فوتبال بانوان کشورمان سهمیه ۳ داور و ۳ کمک داور را به خود اختصاص داد.
همچنین در بخش داوری فوتسال آقایان هم داوری کشورمان به همراه کشورهای استرالیا، چین، ایران، عراق، ژاپن و تایلند ۴ سهمیه را اخذ کرد.
لازم به ذکر است سهمیه داوران بین المللی فوتسال بانوان و فوتبال ساحلی کشورهای عضو ای اف سی بدون تغییر با همان سهمیه بندی سال های ۲۰۱۳- ۲۰۱۴ پیگیری خواهد شد
که داوری فوتسال بانوان ایران با همان ۳ سهمیه و داوری فوتبال ساحلی ایران با ۴ سهمیه تا اواسط سال ۲۰۱۷ که نشست تصمیم گیری کمیته داوران ای اف سی برگزار می شود،
همچنان بیشترین تعداد داوری بین المللی در آسیا را به خود اختصاص داده اند.
گفتنی است در بخش داوری فوتسال بانوان، کشورهای ژاپن و چین در رتبه دوم و در بخش فوتبال ساحلی کشور ژاپن  در رتبه دوم کسب سهمیه داوری بین المللی آسیا قرار گرفتند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.